اطلاعات عمومی امارات

مناطق و محله‌های شهر دبی و مراکز تفریحی‌ آن را بهتر بشناسید

محله‌های دبی

مناطق و محله‌ های شهر دبی با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند. عوامل زیادی باعث تفاوت این محله‌ها با یکدیگر شده است. بافت آپارتمانی یا ویلایی، بافت سنتی یا مدرن، معماری اصیل یا معماری مدرن و بسیاری عوامل دیگر سبب شده تا بافت شهر دبی یکدست نباشد.با دبی بلیط همراه باشید تا با معروف‌ترین مناطق و محله‌ های شهر دبی بیشتر آشنا شوید.

معرفی 10 محلۀ معروف گردشگری دبی

هریک از مناطق و محله‌های شهر دبی جاذبه‌های مختلف و متفاوتی برای گردشگران در خود جای داده‌اند. در ادامه 10 محلۀ معروف دبی را معرفی می‌کنیم.

1. جمیرا از بهترین محله‌های دبی

محلۀ جمیرا

محلۀ جمیرا

محلۀ جمیرا جزء مناطق مدرن و مجلل شهر دبی است. جمیرا یکی از مناطق ساحلی مسکونی است که امکانات تفریحی و رفاهی بیشماری دارد. جمیرا به سه منطقۀ کوچک‌تر تقسیم‌بندی می‌شود. محلۀ جمیرا در ساحل زیبای خلیج فارس است و و تا محل جزیرۀ نخلی جمیرا (پالم جمیرا) ادامه می‌یابد و در نزدیکی منطقه جبل علی و مارینا دبی پایان می‌یابد. این منطقه جزء مناطق گران‌قیمت دبی به شمار می‌آید.

جاذبه‌های معروف محلۀ جمیرا

 •  برج العرب

برج العرب

برج العرب

هتل هفت ستارۀ برج العرب با ظاهر V مانند خود در انتهای محلۀ جمیرا قرار دارد. طراحی داخلی برج‌العرب، نمای ظاهری آن و رستوران‌ها و آکواریوم آن باعث شده تا جزء جاذبه‌های گردشگری امارات محسوب شود.

 • هتل جمیرا بیچ

هتل جمیرا بیچ

هتل جمیرا بیچ

منطقۀ ساحلی جمیرا بیچ در جنوب خلیج فارس نیز جذابیت‌های بیشماری را در دل خود جای داده است. هتل موجی شکل جمیرا بیچ در این ناحیه و در کنار برج العرب قرار گرفته و به نوعی ساختار موجی آن مکمل ساختار بادبانی برج العرب است.

 • مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا با نمای کرمی مایل به صورتی را میتوان به عنوان یک نمونۀ معماری نوین اسلامی نام برد. این مسجد یکی از نمادهای مهم در شهر دبی است و تصویر آن روی اسکناس‌های 500 درهمی امارات موجود است.

 • پارک ساحلی جمیرا

   

  پارک ساحلی جمیرا

  پارک ساحلی جمیرا

این پارک با درختان نخل و چمنزارهای وسیع خود یکی از مناطق تفریحی این منطقه به شمار می‌آید. امکانات بیشماری در این پارک وجود دارد که برای ساکنان و گردشگران این منطقه جالب توجه است.

 • سیاره سبز دبی

   

  سیاره سبز دبی

  سیاره سبز دبی

این سیاره سبز که در دل شهر بیابانی دبی ایجاد شده، بستری برای آشنایی بیشتر با حیات وحش و و جستجو در اعماق طبیعت جهان است. در این حیات وحش می‌توانید انواع مختلفی از خزندگان و پرندگان را بینید.

2. منطقه دیره دبی

منطقه دیره دبی

منطقه دیره دبی

این محلۀ دبی، ترکیبی از سنت و مدرنیته است. محلۀ دیره بین ساحل خلیج فارس و خور دبی قرار دارد و روبروی بر دبی است. بازارهای سنتی بسیاری در این منطقه وجود دارد و تلفیقی از معماری سنتی عربی و معماری مدرن به چشم می‌خورد. این منطقه جزء مناطق تاریخی دبی به شمار می‌آید. بافت دوگانه شهر در منطقه دیره دبی، شما را متعجب خواهد کرد.

جاذبه‌های معروف محله دیره

 • بازار طلا

   

  بازار طلا

  بازار طلا

بازار طلای دیره جزء مکان‌هایی است که بسیاری از گردشگران از آن دیدن می‌کنند.

 • بازار ادویه

   

  بازار ادویه

  بازار ادویه

در بازار ادویه می‌توانید ادویه‌های اصیلی را که در غذاهای عربی مورد استفاده قرار می‌گیرند پیدا کنید.

 • موزه‌های محلۀ دیره

   

  موزه‌های محلۀ دیره

  موزه‌های محلۀ دیره

موزه زنان بنت البنات، موزه دبی، موزه مروارید و موزه قهوه از جمله موزه‌های معروف این منطقه هستند.

در موزه زنان می‌توانید هنر دست زنان اماراتی و شاهکارهایی که توسط آنها تولید شده است را ببینید.

 • خانه میراث

   

  موزه‌های محلۀ دیره

  موزه‌های محلۀ دیره

این خانه متعلق به تاجر ثروتمند مروارید بوده که در زمان گذشته در آنجا زندگی می‌کرد.

 • مدرسه الاحمدیه

   

  مدرسه الاحمدیه

  مدرسه الاحمدیه

این مدرسه اولین مدرسه عمومی ابتدایی بوده که در شهر دبی راه‌اندازی شده است. این مدرسه توسط یکی از تاجران معروف و ثروتمند مروارید ساخته شده است.

 • برج ساعت دیره

   

  برج ساعت دیره

  برج ساعت دیره

برج ساعت دیره که معماری باشکوهی دارد، نماد فعالیت‌های تجاری مختلف است.

 • سایر تفریحات و جاذبه‌های منطقه دیره

جاذبه‌های دیگری چون سیتی سنتر دیره، دلفیناریوم و پارک ساحلی الممزر جزء مناطق تفریحی و دیدنی دیره هستند.

تفریحات مختلفی مانند اسپای YHI، پیاده‌روی در السیف دبی، بازی مینی گلف و تور هوایی seawings جزء تفریحاتی هستند که میتوان در منطقه دیره تجربه کرد. برخی از مراکز خرید دبی که در زمرۀ بهترین مراکز خرید این شهر هستند نیز در منطقه دیره قرار دارند. از جملۀ این مراکز میتوان به برج‌های دوقلو، سنچوری مال، ریف مال، ابراج و الغریر اشاره کرد. قدم زدن در پارک ماهی‌فروش‌های دیره نیز ممکن است برای شما جذاب باشد.

3. منطقه دبی مارینا

منطقه دبی مارینا

منطقه دبی مارینا

دبی مارینا جزء یکی از لوکس‌ترین مناطق دبی است که با مناطق سنتی و بافت تاریخی آن تفاوت بسیاری دارد. در این منطقه تفریحات ساحلی متنوعی وجود دارد که در کنار آسمان‌خراش‌ها و هتل‌های لوکس و مجلل سبب شده تا دبی مارینا تبدیل به یک منطقه مدرن شود. دبی مارینا در کنار جبل علی و الصفوح قرار دارد و بزرگترین تفرجگاه ساحلی (مارینا) جهان است.

در این منطقه هتل‌های پنج ستاره زیادی مانند هیلتون دبی جمیرا، امواج روتانا، گروسونور هاوس و … وجود دارد. مرکز خرید دبی مارینا، سینماهای ریل، باشگاه گلف و قایق تفریحی از جمله فعالیت‌هایی هستند که میتوان در دبی مارینا انجام داد. تماشای فواره معروف دبی که در کنار دبی مال و برج خلیفه قرار دارد و همچنین پیاده‌روی در دبی مارینا می‌تواند برای شما اوقات خوشی را رقم بزند.

در دبی مارینا یک کانال مصنوعی آب وجود دارد که آب خلیج فارس را به داخل خشکی کشانده است. دومین ساختمان بلند امارات نیز در این محله قرار دارد. برج مارینا دبی 101، 425 متر ارتفاع دارد.

بیش از 200 برج مسکونی در این محله به چشم می‌خورد و 6 پل روی کانال آبی قرار دارد. محلۀ دبی مارینا در 20 کیلومتری جنوب غربی دبی قرار دارد. اگر به این منطقۀ دبی سر زدید حتما از تفریحات آن استفاده کنید و لذت ببرید.

سفر دریایی با کشتی کروز

سفر دریایی با کشتی کروز

سفر دریایی با کشتی کروز

بسیاری از افرادی که به دبی مارینا می‌روند، به دنبال تجربۀ سفر دریایی با کشتی کروز هستند.

پرواز با Xline

پرواز با Xline

پرواز با Xline

طولانی‌ترین زیپ‌لاین جهان در این منطقه است. ارتفاع پرواز با این زیپ‌لاین در حدود 170 متر است. در طول این پرواز می‌توانید از بالای کانال آبی عبور کنید و به بالای مرکز خرید مارینا برسید.

تور قایق تندرو

تور قایق تندرو

تور قایق تندرو

تجربۀ تور قایق‌های تندرو برای بسیاری از گردشگران جذاب است. این قایق‌ها در مسیر خود از تالاب نخل جمیرا، برج العرب و هتل آتلانتیس عبور می‌کنند.

تور اتوبوس با تخفیف در دبی

تور اتوبوس با تخفیف در دبی

تور اتوبوس با تخفیف در دبی

شما می‌توانید با تور اتوبوس به گشت و گذار بپردازید. تور اتوبوس دبی در مسیر مارینا آبی (بلومارینا) 12 ایستگاه مختلف دارد و در امارات مال، دبی مارینا، شهر مدیا و … توقف می‌کند.

تور اتوبوس دبی در مسیر ساحل سبز در ایستگاه‌های دبی مال، سیتی واک، خانه اتحادیه، امارات مال، برج العرب، سوق مدینات، مرکاتو، ساحل بادبادک‌ها، مسجد جمیرا و برخی ایستگاه‌های دیگر توقف می‌کند.

تور اتوبوس دبی در مسیر سرخ از جاذبه‌هایی مانند موزه دبی، مرکز خرید برجمان، بازارهای طلا و ادویه، مرکز شهر دیره، مرکز خریدهای وافی و دبی مال، فواره دبی و دهکده میراث دیدن می‌کند.

باشگاه قایق بادبانی

باشگاه قایق بادبانی

باشگاه قایق بادبانی

این باشگاه با اسکله‌های متنوع مکان مناسبی برای استراحت و تفریح است.

پرش از آسمان

پرش از آسمان

پرش از آسمان

پرش از هواپیما و تجربۀ 60 ثانیه سقوط آزاد و تماشای منظرۀ صحرای دبی و برج العرب و جزیرۀ نخل دبی بسیار جذاب خواهد بود.

سایر تفریحات و جاذبه‌های دبی مارینا

پارک وایلد وادی دبی، پارک آبی آکواونچر، مرکز غواصی پاویلیون، خلیج دلفین، و بسیاری جاذبه‌های تفریحی، رفاهی و ورزشی در دبی مارینا وجود دارد که می‌توانید از آن لذت ببرید.

4. محلۀ الفهیدی یا بستکیه دبی

محلۀ الفهیدی یا بستکیه دبی

محلۀ الفهیدی یا بستکیه دبی

منطقه الفهیدی یا بستکیه که جزء مناطق قدیمی امارات است، منطقه‌ای سنتی و تاریخی است که نام و نشان از ایران دارد. آثار معماری ایرانی در این محله به خوبی به چشم می‌خورد و از معماری شهرهایی مانند یزد و کرمان و کاشان در این محله استفاده شده است. خانه‌های کاهگلی و بادگیرهای سنتی از جمله آثار و نشانه‌های معماری سنتی ایرانی است که در الفهیدی دیده می‌شود. مردم محلی می‌گویند که این مناطق در زمان‌های گذشته توسط ایرانیانی که در این شهر بوده‌اند ساخته شده است.

در این محله جاذبه‌های بسیاری وجود دارد که در کنار معماری سنتی ایرانی می‌تواند برای گردشگران جالب باشد. موزه دبی که در واقع در گذشته یک قلعه بوده است یکی از جاذبه‌های محله بستکیه است. این قلعه در گذشته زندان بوده و به عنوان انبار مهمات نیز از آن استفاده شده است.

موزه سکه با 470 سکه از دوران خلافت عباسی و دوران‌های دیگر، موزه قهوه با 300 ویدیوی قدیمی از قهوه، بازار پارچه ابریشم در زیر سقف‌های چوبی، مرکز فرهنگی شیخ محمد و گالری‌های هنری این محله جزء جاذبه‌های معروف آن هستند.

در محلۀ الفهیدی جشنواره‌های مختلفی مانند کارگاه‌های هنری برگزار می‌شود و غذاهای سنتی عربی نیز در این منطقه به وفور یافت می‌شود. الفهیدی در منطقه دیره و در نزدیک نهر دبی واقع شده است که توسط تاجران ثروتمند ایرانی در اواخر قرن نوزدهم تاسیس شده است. این تاجران از بستک هرمزگان به اینجا آمده بودند و به همین دلیل به این منطقه، بستکیه نیز گفته می‌شود.

5. منطقه البرشا

منطقه البرشا

منطقه البرشا

منطقه البرشا یکی از گران‌ترین مناطق و محله‌ های شهر دبی و یکی از آرام‌ترین مکان‌های این شهر است. البرشا بین دو خیابان شیخ محمد و شیخ زاید قرار دارد و خانه‌هال لوکس زیادی در آن وجود دارد. منطقه البرشا از چهار منطقه مجزا تشکیل شده است.

ویژگی‌هایی مانند دسترسی آسان منطقه البرشا به مسیر حمل‌و‌نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس باعث شده تا افراد به راحتی به این محله رفت‌و‌آمد داشته باشند.

سومین مرکز خرید بزرگ خاورمیانه در البرشا قرار دارد. امارات مال بعد از دبی مال و سیتی استارز مصر به عنوان سومین مرکز خرید بزرگ در خاورمیانه شناخته می‌شود. در امارات مال می‌توانید سورتمه‌سواری، اسنوبرد و اسکی را تجربه کنید. سینماهای وکس و تئاتر این منطقه یکی از مکان‌های تفریحی هستند که بروزترین فیلم‌های سینمای جهان را نمایش می‌دهند. این محله نزدیک منطقه نخل جمیرا قرار دارد و به محله امارات هیلز و کواز نیز بسیار نزدیک است.

زمین اسکی، پارک البرشا، باغ گل معجزه دبی و مراکز خرید بزرگی مانند مجیک پلنت و امارات جذابیت این منطقه را دوچندان کرده است. باغ گل معجزه دبی با مساحت بالغ بر 10 هکتار در گینس به ثبت رسیده است. این باغ بیش از 150 میلیون گل دارد و بزرگترین باغ گل دنیا لقب گرفته است. عده‌ای این باغ را هشتمین عجایب دنیا معرفی کرده‌اند.

6. محله داون تاون دبی

محله داون تاون دبی

محله داون تاون دبی

این محله یکی از مهمترین محله‌های گردشگری در دبی است و مشهورترین جاذبه‌های این شهر را در خود جای داده است. این محله در مجاورت خیابان آل وصل و در امتداد خیابان شیخ زاید قرار دارد. برج خلیفه، فواره دبی، دبی مال و اپرای دبی در این محله قرار دارند.

هتل‌های بسیاری مانند هتل آدرس دبی مال و هتل ویدا داون تاون در این منطقه قرار دارند. معروف‌ترین هتل‌ها، ساختمان‌ها و آسمان‌خراش‌های دبی در این محله قرار دارند. همچنین رستوران‌های زیادی با منوی ایتالیایی، لبنانی و فرانسوی وجود دارد که امکان یک تجربۀ بی‌نظیر را برای شما فراهم می‌کند.

این منطقه به ساحل نزدیک است و فاصلۀ آن با ساحل جمیرا در حدود 15 دقیقه است. اولین واگن برقی هیدروژنی جهان در این منطقه فعالیت می‌کند و مسافران و گردشگران مشکلی بابت حمل‌و‌نقل نخواهند داشت.

7. محله الکرامه دبی

محله الکرامه دبی

محله الکرامه دبی

این محله نزدیک رود خور است و ساختمان بلند و آسمان‌خراش در آن وجود ندارد. وجود مراکز خرید متنوعی مانند بازار الکرامه باعث شده که گردشگران بسیاری برای خرید صنایع دستی به این محله مراجعه کنند. بازار الکرامه جزء بازارهای سنتی است که قیمت‌های مناسبی را میتوان در آن پیدا کرد. همچنین تعداد زیادی رستوران به ویژه رستوران‌های چینی و آسیایی در الکرامه وجود دارد.

پارک الکرامه جزء مناطق تفریحی این منطقه است که در آن ماساژهای سنتی کشورهای مختلف انجام می‌شود. پارک زعبیل دبی نیز در محله الکرامه قرار دارد. یک مدرسۀ ایرانی نیز در این منطقه وجود دارد که مختص ایرانیان ساکن امارات است.

8. محله جبل علی دبی

Jebel Ali neighborhood of Dubai

Jebel Ali neighborhood of Dubai

یکی از شهرک‌های بندری معروف در کشور امارات، منطقۀ جبل علی دبی است. این شهرک بندری که بزرگترین بندر خاورمیانه به حساب می‌آید در 35 کیلومتری شهر دبی است. حداقل 3000 شرکت فعال و معروف در این منطقۀ آزاد مشغول فعالیت هستند. بندر رشید و بندر جبل علی دو بندر مشهوری هستند که در این منطقه قرار دارند.

نخل جبل علی در کنار نخل جمیرا و نخل دیره، سه جزیرۀ نخلی دبی هستند که از شهرت زیادی برخوردارند. جزیرۀ نخلی جبل علی 6 ساحل تفریحی دارد و دهکده دریا، پارک آبی، آکواریوم آبی و موج شکن‌ها جزء مکان‌های تفریحی این جزیره هستند. این جزیره 17 شاخه دارد و امکاناتی مانند کلوپ گلف جبل علی، هتل ساحلی جبل علی و فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم در این منطقه قرار دارند.

تفریحات قایق‌سواری و غواصی این منطقه بسیار شهرت دارد. مسابقات شترسواری و چوگان در پارک ساحلی جبل علی برگزار می‌شود که برای گردشگران جذاب خواهد بود.

9. منطقۀ بر دبی

منطقۀ بر دبی

منطقۀ بر دبی

این منطقه جزء مناطق قدیمی و تاریخی دبی است که برای بازدید گردشگران مناسب است. در این منطقه زندگی سنتی رواج دارد و خبری از آسمان‌خراش نیست. گردشگرانی که به دنبال اقامتگاه ارزان هستند بهتر است به این منطقه مراجعه کنند.

بر دبی به دریا نزدیک است و موزه‌های بسیار زیادی مانند موزۀ ماهیگیری دارد. دومین هتل بلند جهان در بر دبی قرار دارد. هتل رز ریحان رتانا یک هتل چهار ستاره است و فاصلۀ زیادی تا جاذبه‌های معروف شهر دبی ندارد. مرکز خرید وافی که جزء مراکز خرید ارزان قیمت به شمار می‌آید در بر دبی واقع شده است.

10. محله الصفوح دبی

محله الصفوح دبی

محله الصفوح دبی

دلیل محبوبیت این منطقه در میان گردشگران این است که بزرگترین پیست اسکی سرپوشیدۀ دنیا در آن ساخته شده است. در این پیست اسکی یک پارک برفی وجود دارد که میتوان در آن به سایر بازی‌های زمستانی پرداخت. راهپیمایی پنگوئن‌ها، دیوار صعود، تپه برفی و تله‌کابین از جمله جاذبه‌های این پارک برفی است.

علاوه بر پیست اسکی، ساحل الصفوح با طول 5.2 کیلومتر نیز برای گردشگران جذاب خواهد بود. در این ساحل رستوران و اقامتگاهی نیست و به ساحل مخفی شهرت یافته است. اگر به دنبال بازدید از اماکن مذهبی، کلیسا، مسجدها و معبدهای مختلف هستید به منطقۀ الصفوح بروید. وجود اماکن مذهبی ادیان مختلف در این منطقه جالب توجه است. تعداد بیشماری گالری، جشنواره و مراسم‌های مختلف نیز در الصفوح برگزار می‌شود که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

ارزان‌ترین محله‌ های دبی برای خرید خانه

اگر به دنبال خرید ملک مقرون‌به‌صرفه در دبی هستید، این محله‌ ها برای خرید خانه مناسب هستند:

1. محله اینترنشنال سیتی

محله اینترنشنال سیتی

محله اینترنشنال سیتی

قیمت خانه در این منطقه بسیار مناسب است و جاذبه‌های فراوانی مانند دریاچه الورسان، بزرگترین مرکز ارائۀ اجناس چینی، دراگون مارت 1 و 2 در این منطقه قرار دارند.

2. دبی پروداکشن سیتی

دبی پروداکشن سیتی

دبی پروداکشن سیتی

خانه‌های این منطقه ارزان هستند و امکانات رفاهی بیشماری نیز دارند. خرید خانه دانشجویی (استودیو آپارتمان) در این ناحیه بسیار به‌صرفه است.

3. منطقه ال ورسان

منطقه ال ورسان دبی

منطقه ال ورسان دبی

این محله در حال توسعه است و به همین دلیل قیمت خانه در آن بسیار پایین است.

4. دیسکاوری گاردن

دیسکاوری گاردن

دیسکاوری گاردن

این محله یکی از محله‌ های امارات است که ارزان‌ترین خانه دبی را دارد. آپارتمان‌های رنگی این منطقه دسترسی آسانی به وسایل حمل و نقل عمومی دارند.

گران‌ترین محله‌ های دبی

برخی از محله‌ های گران قیمت دبی به شرح زیر هستند:

1. محله شیخ زاید

محله شیخ زاید دبی

محله شیخ زاید دبی

اتصال دبی و ابوظبی توسط بزرگراه شیخ زاید اتفاق می‌افتد. این بزرگراه 8 باند دارد و یکی از زیباترین جاده‌های دنیاست. برج‌های زیبا و گران قیمتی در این منطقه وجود دارد و از جمله دیدنی‌های آن میتوان به موزه طلا اشاره کرد.

2. محله بلو واترز دبی

محله بلو واترز دبی

محله بلو واترز دبی

این محله یک جزیرۀ مصنوعی ساختۀ دست انسان است. بلندترین چرخ و فلک جهان، کاخ سزار و اقامتگاه‌های ساحلی گران قیمتی در این منطقه وجود دارند. تمام امکانات رفاهی و ورزشی در محله بلوواترز یافت می‌شود.

3. محله سیتی واک دبی

محله سیتی واک دبی

محله سیتی واک دبی

این محله بسیار لوکس و گران است. گران‌ترین هتل‌های دبی در این منطقه هستند. اجارۀ سالانۀ واحدهای آپارتمانی در محله سیتی واک بسیار بالاست. این محله چشم‌اندازی به برج خلیفه دارد.

4. محله امارات هیلز

محله امارات هیلز

محله امارات هیلز

این محله به بورلی هیلز دبی نیز شهرت دارد و سکونتگاه تاجران و مهاجران ثروتمند است.

5. محله ام سقیم

محله ام سقیم

محله ام سقیم

این محله در امتداد ساحل جمیراست و خانه‌های بسیار مجللی در کنار ساحل این منطقه وجود دارد.

محله‌ های ایرانی‌نشین دبی

1. محلۀ الورقه

محلۀ الورقه

محلۀ الورقه

الورقه یا الرقا در جنوب شرقی خور قرار دارد و یکی از محله‌ های ایرانی‌نشین در دبی است. دبیرستان معروف انگلیسی Our Own در این محله قرار دارد. پروژه‌ای موسوم به شهر بین‌المللی دبی در این منطقه در حال ساخت است و همین مسئله باعث رشد فزایندۀ الرقا شده است.

2. محله جمیرا ویلیج سیرکل

محله جمیرا ویلیج سیرکل

محله جمیرا ویلیج سیرکل

این محله یک شهرک مسکونی است که محبوبیت بالایی بین ایرانیان دارد. به دلیل موقعیت مکانی و دسترسی عالی، موسسات آموزشی و امکانات رفاهی این منطقه، ایرانیان زیادی تمایل به خرید ملک و سکونت در آنجا دارند.

3. محله مردف

محله مردف

محله مردف

این محله سکونتگاه مهاجران زیادی از کشورهای جنوب آسیا به ویژه ایران است. قیمت خانه در محله مردف مناسب بوده و امکانات رفاهی و تفریحی زیادی با قیمت‌های مناسب دارد.

بهترین محله‌ های دبی برای رزرو هتل

مناطق و محله‌های شهر دبی

مناطق و محله‌های شهر دبی

بهترین مناطق و محله‌ های شهر دبی برای رزرو هتل عبارتند از:

منطقه جمیرا، منطقه دیره، منطقه مرکز شهر دبی یا داون تاون، دبی مارینا، منطقه البرشا، بر دبی، منطقه الفهیدی و الصفوح دبی

اگر با هزینۀ اقامت در هتل مشکلی ندارید، بهتر است در این مناطق اقدام به رزرو هتل کنید. دلیل اهمیت رزرو هتل در این مناطق این است که این مناطق جزء مهمترین و معروف‌ترین مناطق گردشگری دبی هستند. بهترین مراکز خرید، بهترین هتل‌ها و مراکز رفاهی در این مناطق قرار دارند. علاوه بر آن، دسترسی این محله‌ ها به سیستم حمل‌و‌نقل عمومی عالی است و شما می‌توانید به آسانی و با هزینۀ کم از مترو و اتوبوس برای گردش در شهر استفاده کنید.

سخن پایانی

مناطق و محله‌های شهر دبی

مناطق و محله‌های شهر دبی

در این مقاله به معرفی برخی از محله‌ های معروف شهر دبی پرداختیم. البته تعداد مناطق و محله‌ های شهر دبی بسیار زیاد است ولی ما سعی کردیم که معروف‌ترین محله‌‌های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم. همانطور که مطرح شد، در دبی هم محله‌‌های مختلف با بافت تاریخی و سنتی وجود دارد و هم محله‌های مدرن مملو از آسمان‌خراش و ساختمان‌های بلند خودنمایی می‌کنند. شما می‌توانید نسبت به سلیقه و علاقۀ خود، از مناطق و محله‌‌های شهر دبی بازدید کنید.
شما می‌توانید بلیط تفریحات دبی را از طریق باجه دبی بلیط با تخفیف های ویژه رزرو و خریداری فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *