اطلاعات عمومی امارات

کریسمس در دبی؛ سال نوی میلادی در دبی چگونه برگزار می‌شود؟

کریسمس در دبی یک تجربه شگفت‌انگیز است که شما را با فرهنگ‌ها و تفریحات مختلف آشنا می‌کند. شما می‌توانید از آتش‌بازی‌های بزرگ، جشنواره‌های خرید، غذاهای متنوع، سفر به صحرا، ورزش‌های آبی و زمینی، و دیگر جاذبه‌های دبی لذت ببرید. آب و هوای دبی در کریسمس هم بسیار مطبوع و بهاری است که شما را به ساحل‌های آفتابی دعوت می‌کند.

روزی روزگاری در زمان‌های نه چندان دور کسی حتی نام شهری به نام دبی را نشنیده بود، کمتر کسی میدانست امارات یک کشور است، و تصور این کشور به هر صورتی به جز صحرا‌های داغ سخت بود. اما این شهر طی مدتی کوتاه پیشرفت فوق‌العاده سریعی داشته است.

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

دیگر نه تنها در خاورمیانه، بله هر کسی در جهان حداقل یک بار نام این شهر را شنیده است، از برج‌های بلند و تفریحات لوکس در دل صحرا.

تمام این شهرت و عزت در کمتر از دو دهه بدست آمده است. شهر دبی میزبان رویداد‌های بسیار زیادی است، از نمایشگاه‌های خودرو تا لوازم ایمنی و تجهیزات نظامی، اما یک رویداد بزرگ دیگر هم هست که کمتر کسی انتظارش را دارد با این شور و شوق در یک کشور عربی برگزار شود؛ جشن کریسمس.

چرا باید کریسمس را در دبی بگذرانیم؟

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

کشور‌های غربی زیادی هستند که کریسمس را بسیار باشکوه و زیبا جشن می‌گیرند؛ گروه شاید بلیت و تور دبی قدری ارزان‌تر باشد، اما چرا باید به جای کشور‌های اروپایی، یک کشور صحرایی عربی را انتخاب کنیم؟

آب و هوای دبی در کریسمس

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

زمستان را به رخت سفیدش می‌شناسیم، به بارش برف و سرمای طراوت بخشش، به رنگ سفید و شاخه‌های خشک درختان.

اما در دبی از این خبر‌ها نیست، زیرا اصلاً برف نمی‌بارد و هوا هم به هیچ وجه مثل ایران سرد نمی‌شد، بماند که درختان زیادی در این شهر پیدا نمی‌شود.

دما در طول زمستان در سرد‌ترین حالت ممکن به حدود ۱۰ درجه می‌رسد، که خب لااقل برای ما ایرانی‌ها که خیلی سرد نیست.

در برخی مواقع شاهد بارش‌های کوتاه مدت و پراکنده باران در سطح شهر خواهیم بود.

هرچند مردم این کشور خیلی به این آب و هوا عادت ندارند، به همین خاطر شب‌ها مغازه‌ها و مراکز تفریحی سریعتر از فصول دیگر تعطیل می‌شوند.

کمی عجیب است که سرمای ده درجه تا این حد روی این مردم تاثیر می‌گذارد.

بازار‌ها و فروشگاه‌های عظیم دبی

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

نام برخی از این فروشگاه‌ها در فهرست عظیم‌ترین فروشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد، همانند دبی مال و امارات مال. جالب است بدانید که در حالت کلی هم این فروشگاه‌ها دلیل خوبی برای سفر به دبی هستند، اما در کریسمس سفر به این فروشگاه ها بسیار جذاب تر می‌شود.

بسیاری از رستوران‌های دبی در شب کریسمس، تا سحر باز هستند و هر یک به نحوی میزبان یک مراسم یا جشن هستند.

سرزمین عجایب زمستانی دبی را شاید بتوان بزرگترین مرکز پیست مصنوعی در دنیا دانست که از قضا در وسط یکی از این فروشگاه ها واقع شده است، از آنجایی که در دبی برف نمی‌بارد از این مرکز برای شبیه‌سازی بازی‌های برفی کریسمس؛ که در واقع در تمام دنیا این جشن به ان‌ها معروف است استفاده می‌شود. از این تفریحات می‌توان به سورتمه سواری، اسکی روی یخ و پارک‌های برفی اشاره کرد.

رویداد‌های جشن کریسمس

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

همانطور که احتمالاً به خوبی می‌دانید جشن کریسمس در واقع شب تولد حضرت مسیح است که با شیوه‌های خاص خود جشن گرفته می‌شود، در خانه هرکس و برخی خیابان‌ها یک درخت کاج یا سرو قرار می‌گیرد که با وسایل و چراغ‌های مختلف تزئین می‌شوند.

از انجایی که کریسمس در اکثر کشور‌های اروپایی برفی است، بازی‌های برفی مثل درست کردن ادم برفی و سورتمه بازی رایج است.

در دبی هم هر دوی این سرگرمی‌ها در این دوره از زمان در دسترس هستند.

برترین فروشگاه‌های دبی برای خرید کریسمس

برترین فروشگاه‌های دبی برای خرید کریسمس

برترین فروشگاه‌های دبی برای خرید کریسمس

همانطور که می‌دانیدت کریسمس خشک و حخالی نمی‌شود و حتماً باید درخت کریسمس و تزئینات ان را تهیه کنید که در یک کشور عربی کمی سخت پیدا می‌شود، بنابراین سعی می‌کنیم بهترین مکان‌های ممکنه برای خرید کریسمس را به شما معرفی کنیم.

ایس هاردوار

در این فروشگاه بسیاری از لوزم کریسمسی دبی را می‌توانید تهیه کنید، از تزئینایت درخت‌های سرو، تا شمع‌های زیبا و عروسک‌های کوچک و عجیب کریسمس.

این فروشگاه در شهر جشنواره‌های دبی واقع شده است.

بلومیندگل

این فروشگاه در یکی از عظیم‌ترین مال‌های جهان، یعنی دبی مال واقع شده است، و همه چیز را ممکن است ذره‌ای به کریسمس ربط داشته باشد را در خود جای داده است، توپ‌های برفی، چراغ‌های درختان، دکور‌ها و عروسک‌های شب کریسمس و…

این فروشگاه جزئ معدود مکان‌هایی است که درختان کریسمس را در چندین اندازه و شکل عرضه می‌کند و شما می‌توانید هر درختی که دوست دارید را بخرید، هرچند شاید بهتر است درختی در حد و اندازه قد انسان بخرید که در حمل و نقل ان مشکل خاصی نداشته باشید.

این فروشگاه خرید انلاین و ارسال سریع هم دارد، پس اگر دوست ندارید وقت خود را با خرید کردن در یکی از بزرگترین فروشگاه‌های خاورمیانه و مراکز تفریحی دبی هدر دهید، این شکل خرید هم انتخاب بدی نیست!

کارفور

این فروشگاه شاید مثل بلومیندگل امکاناتی مثل خرید انلاین نداشته باشد، اما در عوض در تنوع محصولات خود جبران می‌کند، تقریباً هرچیزی که بخواهید در روز کریسمس استفاده کنید در این فروشگاه پیدا می‌شود.

از درخت‌های کریسمس کوچک و زیبا، تا عروسک‌های عجیب و غریب کریسمس، علاوه بر این قیمت‌های این فروشگاه تسبت به دیگر مراکز خرید دبی بسیار عادلانه‌تر است.

برترین فروشگاه‌های دبی برای روز قبل و بعد کریسمس

برترین فروشگاه‌های دبی برای روز قبل و بعد کریسمس

برترین فروشگاه‌های دبی برای روز قبل و بعد کریسمس

دبی به دو چیز معروف است، ساختمان‌ها و اسمان خراش‌های بلند، و البته فروشگاه‌های عظیم خود، حتی اگر قرار باشد تنها برای جشن گرفتن شب کریسمس به شهر دبی بروید باز هم باید حتماً تعدادی از فروشگاه‌های برتر دبی را برای خرید سوغاتی و کادو‌های کریسمس بشناسید.

علاوه براین، تمام این فروشگاه‌ها مراکز تفریحی عظیم و مجهزی دارند که با حداقل قیمت بهترین خدمات را به شما ارائه می‌کنند، پس حتی اگر هم قصد خرید ندارید؛ به قصد تفریح باید یک بار به این مراکز سر بزنید!

دبی مال

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

دبی مال احتمالاً مشهورترین فروشگاه در خاورمیانه باشد، گرچه نه بزرگترین است نه زیبا‌ترین، اما می‌توانید این فروشگاه را جذاب‌ترین در نظر بگیرید، بلومینگدل هم که پیشتر معرفی شد تنها بخش کوچکی از این فروشگاه است.

دبی مال بیش از هزار و سیصد واحد تجاری و مغازه گوناگون دارد که تقریباً هرچیزی در ان‌ها فروش می‌رسند، در این فروشگاه پیدا کردن کالا فیک بسیار سخت و یا حتی غیرممکن است چون فروشگاه به شدت روی این زمینه سخت‌گیری می‌کند.

بسیاری از برند‌های معروف لباس، لوازم الکترونیکی، خانگی، و مد در این فروشگاه شعبه‌ای برای خود دارند.

گرچه احتمالاً انگیزه اصلی شما برای رفتن به این فروشگاه خرید کادو‌های کریسمس است، اما خود این فروشگاه حکم یک کادوی بزرگ را دارد، چون امکانات تفریحی ان به همان اندازه عظمت این فروشگاه است.

بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده خاورمیانه در این فروشگاه قرار دارد، همراه با اکواریوم دبی مال که حتماً باید وقت گذاشته و از ان دیدن کنید.

این اکوراریوم با صد‌ها گونه مختلف ماهی، یک باغ وحش زیر دریایی تمام عیار است!

علاوه بر این یکی از امکانات تازه و بسیار هیجان‌انگیز این فروشگاه قفس زیر اب است، یعنی شما لباس غواصی به تن می‌کنید و در یک قفس امن وارد محفظه ماهی‌ها می‌شوید و می‌توانید ان‌ها با چشمان خود تماشا کنید.

البته این قفس فقط در محفظه مربوط به ماهی‌های بی‌خطر و کم‌خطر قرار می‌گیرد، پس انتظار ملاقات چشم تو چشم با کوسه‌های دبی را نداشته باشید.

فستیوال سیتی

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

اگر دبی مال بزرگترین فروشگاه دبی باشد، فستیوال سیتی مدرن‌ترین ان‌ها است.

طراحی قسمت داخلی و خارجی این فروشگاه کاملاً مدرن انجام شده است و منظره جذابی را به وجود اورده، علاوه بر این بیش از چهرصد واحد تجاری مختلف در این فروشگاه فعالیت می‌کنند.

سرگرمی‌های بسیار زیادی به صورت کاملاً رایگان در این فروشگاه تباین شده است، به طور مثال هفته‌ای چندبار گروه‌های موسیقی در این فروشگاه اجرا دارند که به هیچ وجه هم نیازمند پرداخت هزینه‌ای نیست.

از طرفی یک سینمای چند بعدی و اتاق بازی کودکان بسیار زیبا نیز در این فروشگاه قرار داده شده است.

اما برگ برنده اصلی این فروشگاه همان دلیل نام‌گذاری ان است، در این فروشگاه همواره جشن‌های بزرگ جهان از قبیل نوروز و کریسمس هم برگزار می‌شود.

در دوران کریسمس تمام این فروشگاه با تزئینات خاص روز کریسمس پوشانده شده است، در تک تک راهرو‌های اصلی یک درخت سرو زیبا قرار گرفته است و چندین نفر با لباس بابانوئل کودکان را سرگرم می‌کنند.

تنها ویژگی بد این فروشگاه این است که تنها بهترین برند‌ها در ان فعالیت می‌کنند، بنابراین قیمت‌ها خیلی بالا است، شما می‌توانید با پول خرید یک لباس در این مرکز در دیگر مغازه‌ها دو تا لباس بخرید.

مرکز خرید وافی مال

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

این فروشگاه در واقع زیر مجموعه یک مجموعه بزرگتر به اسم هتل رافلز است که یکی از برترین هتل‌های دبی است.

چیزی که این فروشگاه را کمی از رقبا متامایز می‌کند معماری جالب ساختمان است که شما را به یاد مکان‌هایی مانند اهرام ثلاثه مصر میاندازد؛ هرچند که تنها مزیت این هتل این طراحی نیست و این فروشگاه به امکانات گوناگونی نیز مجهز است.

وافی مال به بیش از سیصد فروشگاه مختلف در چهار طبقه دارد که تمامی برند‌های مطرح دنیا حدقل یک واحد تجاری در این فروشگاه به خود اختصاص داده‌اند، علاوه بر این رستوران‌های زیادی و در کنار کافه‌های گوناگون جورواجور در این فروشگاه فعالیت می‌کنند که اتفاقاً نام چند رستوران ایرانی نیز در بین آن‌ها به چشم می‌خورد.

علاوه بر این وافی مال به یک شهربازی بزرگ که دارای ترن هوایی است، یک حمام اب گرم که حس حمام در چشمه‌های اب گرم را تداعی می‌کند، و همینطور یک سینمای چند بعدی است.

مرکز خرید ابن طوطه

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

این فروشگاه با اختلاف زیاد خاص‌ترین فروشضگاه در دبی محسوب می‌شود، جایی که نه فقط فرهنگ عربی، که تلفییقی از فروهنگ بزرگترین تمدن‌های جهان است، بنابراین به هیچ وجه یک فروشگاه معمولی نیست.

ابن طوطه از شش بخش مجزا از هم تشکیل شده است که هر بخش از هر نظر؛ چه معماری؛ چه فروشگاه‌ها و چه فروشندگان کاملاً با یکدیگر متفاوت است.

شش بخش اصلی این فروشگاه شامل: مصر، تونس، چین، پرشیا، بخش هند و در نهایت بخش اندلس می‌شود؛ سالیانه بیش از سی میلیون گردشگر از این فروشگاه بازدید می‌کنند.

بخش چین تماماً با رنگ‌های سرخ و دروازه‌های خاص چینی تزئین شده است و حس و حال یک محله چینی‌ها را به شما می‌دهد. در این بخش کالا‌های مرتبط با فرهنگ چینی‌ها همانند عروسک‌های خاص و طلسم‌های جالب به فروش می‌رسد.

بقیه بخش‌های این فروشگاه هم به همین شکل با استفاده از فرهنگ و تمدن قسمتی از جهان ساخته شده است؛ به طور مثال بخش مصر پر از هرم‌های خاکی گوناگونی هست که به شما بیش از خود مصر حس خرید کردن در بین فرهنگ این تمدن باستانی را می‌دهد.

بخش دیگر هم که پرشیا است، مربوط به فرهنگ ایرانی است. مهندسان معماران این بخش همه از ایرانیان بوده‌اند که به خوبی از پس نشان دادن زیبا‌های تمدن ایران بر امده‌اند.

به همان ترتیب بخش اندلس هم یاداور تمدن اروپا است که بسیاری از فروشندگان این بخش هم مردم غربی هستند، شاید دبی یک کشور مسیحی نباشد اما به شما قول میدهم در هنگام خرید از این فروشگاه حس می‌کنید که هست.

امارات مال

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

مرکز خرید امارات پنجمین فروشگاه بزرگ خاورمیانه است و با داشتن بیش از ششصد فروشگاه در حوزه‌های مختلف شما را از هر نوع فروشگاه دیگری بی‌نیاز می‌کند.

مساحت تقریبی این فروشگاه سیصد هزار متر مربع است و در این شب مقدس؛ تمام فروشگاه با سرو های زیبا تزیین می‌شود.

معماری این فروشگاه توسط یک شرکت آمریکایی انجام گرفته است، در این مرکز خرید تقریباً هرچیزی که ممکن است یک گردشگر جویای شادی نیاز داشته باشد پیدا می‌شود.

رستوران، کافه، سینما، شهربازی، پیست اسکی، فروشگاه‌های طلا و زیورآلات، وسایل الکترونیک، لوازم خانگی، آرایشی و این لیست ادامه دارد!

یکی از خاطره‌های ماندگاری که در ذهن بازدیدکنندگان این فروشگاه مانده است باغ وحش پنگوئن‌های این فروشگاه است که تجربه نابی به حساب می‌آیند، شما می‌توانید تحت نظر مربی پارک به پنگوئن‌ها غذا دهید و یا نمایش فک‌های دریایی را تماشا کنید، البته بلیت این یکی را باید جداگانه خریداری کنید.

این مرکز برای گیمر‌های جوان هم برنامه دارد و یکی از بزرگترین مراکز بازی جهان به اسم دریم اسکیپ را در خود جای داده است. در این مرکز بازی‌های واقعیت مجازی قرار داده شده که به قدری زیاد هستند که حتی یک هفته هم برای تجربه تک تک آن‌ها کافی نیست.

نخیل مال

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

نخیل مال تقریباً ترکیبی از یک مرکز سرگرمی و خرید است.

این مرکز درون جزیره مصنوعی جمیرا قرار دارد، این مرکز خرید در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد.

این فروشگاه پنج طبقه بوده و بیش سیصد مغازه، رستوران و کافه دارد.

البته که تعداد زیادی از این فروشگاه‌ها توسط افراد خارجی اداره می‌شوند که خود هم کریسمس را جشن می‌گیرند، به همین خاطر می‌توانید وسایل لازمه این روز را در این مکان هم پیدا کنید.

علاوه بر این زمین های بازی ورزش‌هایی همانند بولینگ و ترامپولین مجهز است، به همراه یک سینما و شهربازی کودکان.

بالاترین طبقه این مرکز دارای رستوران‌های بدون سقف و در فضای باز است، به عبارتی شما می‌توانید شب‌ها هم از غذای باکیفیت این رستوران لذت ببرید هم از آسمان همواره تمیز این شهر.

مرکز خرید مرکاتو

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

اگر دبی مال مدرن‌ترین مرکز خرید دبی باشد، پس می‌توان مرکاتو را خاص‌ترین مرکز خرید دبی دانست.

این فروشگاه توسط یک معمار ایتالیایی به سبک رسانس ایتالیا طراحی شده که ظاهر بسیار ویژه‌ای به این فروشگاه بزرگ می‌دهد.

حدود دویست فروشنده در این فروشگاه مشغول به کار هستند که اجناس متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، از مواد خوراکی و پوشاک بگیرید تا لوازم خانگی و الکترونیک.

سقف این مجموعه به صورت یک طاق شیشه‌ای کدر طراحی شده که باعث می‌شود مرکز تا غروب آفتاب از نور مصنوعی لامپ‌ها بی‌نیاز باشد.

البته این مرکز امکانات تفریحی خاص خودش را هم دارد، مثلاً سینمای چند بعدی با ظرفیت هزار و پانصد تماشاگر یا شهربازی فان سیتی که می‌حط بازی خوبی برای کودکان فراهم می‌آورد.

این مرکز چندین رستوران هم دارد، از حمله رستوران غذا‌های ایرانی به نام نون و کباب که برای یک گردشگر ایرانی موهبت است، به همراه دو رستوران غذا‌های هندی و چینی برای افراد شجاع و اهل ریسک.

این پاساژ در محله جمیرای دبی، مهد زببایی‌های این شهر قرار گرفته است.

مراکز تفریحی خوب برای بعد از کریسمس

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

بسیاری از تور‌های کریسمسی دبی چند روزه فروخته می‌شوند، یعنی شما حتی در صورتی که شب کریسمس را از سر بگذارنید، باز هم چند روزی مهمان این شهر خواهید بود، پس بهتر است که مکان‌های گردشگری این شهر را بشناسید.

برج خلیفه

برج خلیفه دبی در کریسمس

برج خلیفه دبی در کریسمس

صرف داشتن بلندترین برج جهان برای اینکه هر توریستی از کار و زندگی خود بزند و به این شهر بیاید کافی است!

این برج حدود هشتصد متر طول دارد و تنها طی کمتر از شش سال ساخته شده است.

ابتدا قرار بود نام این برج؛ برج دبی باشد، اما به افتخار خلیفه امارات به برج خلیفه تغییر نام پیدا کرد.

البته بخش بزرگی از این برج کاملاً مسکونی است و بهتر است گردشگران به ان قسمت‌ها نروند، چون بخش‌های تفریحی بسیار زیادی برای گردشگران ساخته شده است.

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا دبی در کریسمس

مسجد جمیرا دبی در کریسمس

این مسجد که به مسجد سفید هم مشهور است به عنوان یکی از زیبا‌ترین مساجد در تمام جهان شناخته می‌شود.

یک معمار ایتالیایی با ترکیب عناصر اسلامی و غربی این مسجد زیبا را ساخته است که هر ساله گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشاند.

هرچند که امارات در مورد قوانین پوششی نسبت به گردشگران خیلی سختگیری نمی‌کند، اما برای ورود به این مسجد حتماً باید پوشش مناسب داشته باشید.

محله بسکتیه

محله بستکیه دبی در کریسمس

محله بستکیه دبی در کریسمس

محله بسکتیه محله‌ای در دبی هست که تقریباً می‌توان گفت کاملاً بدست ایرانی‌ها ساخته شده است، گرچه دقیقاً این محل یک مکان خاص نیست، اما حاوی تعداد زیادی موزه و مراکز هنری است که هیچ توریستی نباید از دست بدهد.

این منطقه تاریخچه دور و درازی دارد که به قرن هجدهم برمیگردد، در ان زمان تجار ایرانی برای خرید و فروش مروارید به دبی می‌آمدند و به منظور اقامت خود این منطقه را در کنار دیگر اعراب آن زمان ساختند

چیزی نمانده بود این محله به خاطر گسترش شهر به طور کامل تخریب شود، اما گویا در لحطات آخر انگلیسی‌ها حاکمان دبی را متقاعد کردند تا این بخش از شهر را حفظ کنند، زیرا از نظر تاریخی اهمیت بسیاری داشت.

برای بسیاری از گردشگران خارجی بافت‌های سنتی نظیر این منطقه‌، درست به اندازه برج‌های بلند دبی جذابیت دارد، اگر نگوییم بیشتر.

تقریباً می‌شود این محله را شبیه به بوشهر خودمان در نظر گرفت، هرچه نباشد تجار ایرانی زیادی در این محله زندگی می‌کردند.

بادگیر‌های زیادی به سبک ایرانی‌ها در این محله وجود دارد که تلفیق زیبایی از معماری ایرانی و عربی به وجود آورده، به خاطر بافت خاص این منطقه، تصمیم گرفته شد که موزه‌های زیادی در ان ساخته شوند، به همین خاطر اگر به تاریخ علاقه‌مند هستید نباید این محله را از دست بدهید!

در کدام مناطق دبی هتل بگیریم؟

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

شاید دبی شهر کوچکی باشد، اما به سبب موقعیت گردشگری فوق‌العاده خود هتل‌های بسیار زیادی را در دل خود جای داده است، هتل‌های که شاید انتخاب از میان آن‌ها کار مشکلی باشد، چنین چیزی در حد گنجایش این مقاله نیست.

اما در عوض ما بهترین محله‌های دبی برای گرفتن هتل را به شما معرفی می‌کنیم تا به خواست خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

مرکز شهر دبی

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

صرف داشتن بلندترین برج جهان این بخش از شهر را یکی از پرطرفدارترین بخش‌های دبی کرده است.

برج خلیفه با داشتن بیش از ۸۵۰ متر ارتفاع به اندازه دو برج میلاد است و سالیانه بسباری تنها بخاطر دیدن همین آسمانخراش به دبی می‌آیند.

اما جذابیت‌های این منطقه تنها به یک برج ختم نمی‌شود، این منطقه در کنار یک خط ساحلی قرار دارد و به طبع دارای تفریحات آبی فراوانی مثل جت اسکی، قایق سواری و حتی غواصی مجهز است.

دبی مال، بزرگترین و احتمالاً محبوب‌ترین مرکز خرید دبی در این بخش از شهر قرار دارد، اما این مرکز تنها یک مرکز خرید ساده نیست!

شما می‌توانید با صرف کمی هزینه وارد آکواریوم بزرگ دبی شوید و تجربه‌ای متفاوت به زندگی خودتون اضافه کنید، هرچند اگر میانه خوبی با ماهی‌ها ندارید، استفاده از تنها پیست اسکی روی یخ صحرای جهان می‌تواند جایگزین مناسبی باشد!

برای علاقه‌مندان به غواصی، این آکواریوم اجازه شنا کردن درون محفظه‌های ماهی‌های زینتی را با صرف هزینه هنگفت و در کنار غواصان با تجربه به شما می‌دهد.

این فروشگاه هر سی دقیقه یک‌بار آب‌نمای موزیکال مختص خود را به کار میاندازد که به نوع خود بسیار جالب است.

بد نیست بدانید مدتی دبی مال بزرگترین مرکز خرید جهان به حساب می‌آمد، تا اینکه ایران مال تأسیس شد و این رکورد را از آن خود کرد.

منطقه جمیرا

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

این منطقه از محله‌های ساحلی و البته ایرانی نشین دبی است، اگر کمی در این منطقه گشت و گذار کنید احتمالاً با ایرانی‌های زیادی مواجه می‌شوید.

هرچند احتمال اینکه در این منطقه با تزیینات مربوط به کریسمس مواجه شوید کم است، اما زببایی های خود محله باعث می‌شود که ارزش گرفتن هتل را داشته باشد. علاوه بر این دبی شهر کوچکی است و شما میتوانید به سرعت خود را به محل برگزاری جشن های کریسمس برسانید.

بسیاری از گردشگران بازدید از این محله را با بازدید با کل دبی برابر می‌دانند، این محله به جز برج خلیفه هرچه که از بدنی می‌خواهید را در خود جا داده.

با توجه به ساحلی بودن منطقه تفریحات آبی مانند جت اسکی در دسترس همه قرار دارد، در کل تفریحات آبی پای ثابت سفر به هر منطقه‌ای از دبی است.

در دل این منطقه مسجد جمیرا قرار دارد که شاهکاری از معماری نوین اسلامی به شمار می‌آید، این مسجد بیشتر به شکل مربع ساخته شده و چندی از بهترین معماران عرب روی آن کار کرده‌اند، ایتدا قرار بود یک مسجد عطبم همانند مسجد آبی استانبول ساخته شود، اما برای افزودن جلوه این بنا تصمیم گرفته شد با سبک متفاوتی ساخته شود.

جمیرا محله‌ای بازاری است و فروشگاه‌های ریز و درشت بسیاری در آن دیده می‌شوند، بازار جیمرا ابتدا به شکل سنتی ساخته شده و رفته رفته رنگ و بوی مدرن به خود گرفته.

این منطقه با جای دادن بسیاری از مهم‌ترین هتل‌های دبی نظیر العرب، تقریباً بهترین منطقه برای هتل گرفتن در دبی به شمار می‌آید.

در امتداد ساحل پارکی ساحلی قرار گرفته که هر نوع تفریحی که بتوانید بخواهید را در دسترس گردشگران قرار داده است، از شترسواری تا رستوران‌ها و کافه‌های لوکس.

این پارک میزبان یکی از تنها سه جزیره نخل مصنوعی در جهان است، بی‌دلیل نیست که نام این منطقه را جمیرا (به معنای زیبا) گذاشته‌اند، به عقیده بسیاری از گردشگران این محله واقعاً لایق این نام است.

منطقه دیره

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

این محله در شهر پرجنب و جوش و البته همواره در حال تغییر دبی یک استثنا به شمار می‌اید، چرا که بافت سنتی خودش را حفظ کرده و به همین خاطر برای بسیاری از گردشگران خارجی جذابیت زیادی دارد، چون آن‌ها چنین بافت سنتی را کمتر می‌بینند.

هرچند در این محله نباید انتظار کوچک‌ترین نشانه از شب کریسمس را داشته باشید، چون تمامی ساکنان این محله اعراب قدیمی و سنتی هستند.

منطقه جز اولین مناطق دبی است، به همین خاطر تعداد قابل توجهی از مراکز خرید مهم مثل فروشگاه سنچوری و برج‌های دوقلوی دبی در این محله واقع شده، گرچه چیزی که این محله را جذاب می‌کند فروشگاه‌های عظیم آن نیست، بلکه مغازه‌های سنتی است!

یک بازار سنتی سرپوشیده که همه چیز در آن پیدا می‌شود، از ادویه و لباس و طلا، تا وسایل الکترونیک و آشپزخانه.

این بازار حس دژاوو خاصی برای اکثر ما ایرانی‌ها دارد، اگر پیشتر به اصفهان رفته باشید، این بازار شما را به یاد بازار بزرگ اصفهان خواهد انداخت، البته منهای معماری زیبای ایرانی.

همانند دیگر مناطق این منطقه هم به علت نزدیکی به ساحل دارای پارک‌های آبی بسیار زیادی است، اما چیزی که این منطقه را خاص می‌کند رستوران‌های ان است که از همه نوع در آن پیدا می‌شود، از فست فود تا غذا‌های سنتی و حتی رستوران‌های خارجی.

محله مارینا

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

این منطقه را می‌توان لوکس‌ترین منطقه‌ای نامید که در دبی پیدا می‌شود.

این محله نه بر روی زمین، که بر روی آب ساخته شده، در واقع یک کانال آب مصنوعی به طول سه و نیم کیلومتر که به نوبه خود یک شاهکار معماری به حساب می‌آید زیرا ساختن برج‌های چند ده طبقه بر روی آب اصلاً ساده نیست.

با توجه به برج‌های زببا و محل احداث این منطقه، هزینه‌های هتل، اقامت و زندگی بسیار بالا است، اما خب به طبع کیفیت هم بسیار بالاست، این محله تقریباً همانند خیابان شانزلیزه فرانسه است، گران و مرفه نشین.

یک تفرجگاه ساحلی بسیار بزرگ در این شهر قرار داره که تفریحات آبی زیادی همانند قایق سواری، جت اسکی و دیگر تفریحات از این دست وحود دارد، در امتداد این تفرجگاه چندین پارک ساحلی قرار دارد، پارک‌هایی مملو از رستوران‌های لوکس خارجی و کافه‌های مجهز.

البته یکی از بزرگترین گالری‌های شهر، یعنی گالری وان هم در این محل قرار دارد، هرچه نباشد داشتن کلکسیون از مشهور‌ترین تفریحات ثروتمندان است، در این گالری تعدادی از آثار هنرمندان مطرح جهان قرار دارد که می‌توان بعضی از آنان را خریداری کرد.

محله آلبرشا

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

اگر از دیدن برج‌های پرتعداد و آسمان خراش‌های غول‌آسا این شهر خسته شدید این منطقه گزینه خیلی خوبی برای ادامه سفر شماست.

آلبرشا محله‌ای کم هیاهو و بسیار امن بوده که با داشتن قیمت بسیار بصرفه تقریباً محبوب‌ترین محله دبی برای گرفتن هتل است.

باغ گل معجزه دبی یکی از زیبا‌ترین و بزرگترین باغ‌های گل در جهان است که چندین رکورد جهانی را جا به جا کرده است، البته این باغ تنها به خاطر شرایط آب و هوای دبی در تابستان تعطیل است و در سال‌های گرم‌تر ممکن است تعطیلی تا پاییز به درازا بکشد، بنابراین بهترین زمان بازدید از این باغ در فصول بهار و زمستان است.

این باغ از بیش از چهل میلیون گل و شصت گونه مختلف تشکیل شده است، تنها چیزی که مایه تأسف است، این است که در طول زمان این باغ بسته می‌شود، یعنی در کریسمس نمی‌توانید از این باغ دیدن کنید.

این محله هم درست مانند دیره بیشتر حال و هوایی سنتی دارد، به همین خاطر بسباری از رستوران‌های بین‌المللی این منطقه را برای فعالیت خود انتخاب کرده‌اند.

این محله با پای پیاده تنها یک ربع با زیباترین مناطق دبی نظیر مارینا و جمیرا فاصله دارد، بنابراین نیازی نیست خیلی برای رفت و آمد به دیگر مناطق توریستی دبی نگران باشید.

الصفوح الدبی

هتل های دبی در کریسمس

هتل های دبی در کریسمس

در کل دبی شهر بزرگترین‌ها است، به همین خاطر عجیب نیست که بزرگترین پیست اسکیت روی یخ جهان هم در این شهر پیدا شود.

این پیست در این منطقه قرار گرفته و به محبوبیت این منطقه افزوده.

ساحل بزرگی ملقب به ساحل پنهان هم در این منطقه قرار گرفته که هیچ پارک ساحلی و امکانات خاصی در آن قرار نگرفته، به همین خاطر می‌توان بدون پرداخت ورودی وارد ساحل شد و از آرامش و امواج آرام دریا لذت برد.

امکانات ایاب و ذهاب زیادی از مترو‌های تندرو، تا تاکسی‌های مختلف در این بخش از شهر قرار داده شده است.

کلیسا، مسجد و معابد زیادی در این منطقه قرار دارد که آن را برای گردشگرانی که به بازدید از اماکن دینی علاقه دارند، جذاب ساخته، به موجب همین مراکز موزه‌های زیادی در این منطقه قرار گرفته است.

این محله میزبان مراسمات مذهبی و جشن‌های گوناگون دبی است، به همین خاطر بعید است حوصله شما از گردش در این محله سر برود، به طور مثال جشن کریسمس در این محله با شکوه‌تر از اکثر قسمت‌های دبی برگزار می‌شود.

با اینکه این منطقه نسبت به دیگر مناطق دبی کمتر مطرح شده، اما دیدار از آن خالی از لطف نیست.

در آخر

کریسمس در دبی

کریسمس در دبی

کریسمس یکی از بهترین اوقاتی است که شما می‌توانید به دبی سفر کنید، شاید تنها زیبایی که از دیدن آن محروم بمانید باغ گل معجزه دبی باشد.

چه آب و هوا، چه حال و هوای شهر، و چه فراهم بودن امکانات در آن زمان در بهترین حالت خودش قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *