اطلاعات عمومی امارات

سیم کارت در دبی، راه های تماس تلفنی با ایران از دبی و استفاده از اینترنت در دبی

سیم کارت توریستی امارات

در این مقاله در تلاش هستیم تا به پرسش‌های شما در مورد اپراتورهای سیم کارت امارات، اپراتور اتصالات، اپراتور دو موبایل، هزینه و نحوه فعال سازی اینترنت سیم کارت در دبی، اینترنت رایگان در دبی و مدارک خرید سیم کارت در امارات، پاسخ دهیم؛ با دبی‌بلیط همراه باشید.

از جمله مسائل بسیار مهمی‌‌‌‌‌‌که شما به عنوان فردی که قصد مهاجرت یا مسافرت به دبی را دارید، با آن مواجه می‌‌‌‌‌‌شوید، مسئله خرید سیم کارت در دبی است. شما ممکن است به مقاصد تفریحی یا کاری، قصد سفر به دبی را داشته باشید و در دنیای دیجیتال امروزی و عصر ارتباطات، قطعا نیاز به تلفن همراه و اینترنت را نمی‌‌‌‌‌‌توانید انکار کنید. به همین سبب، در زمان اقامت شما در دبی، نیاز است که یک سیم کارت مناسب تهیه نمایید. به منظور برقراری تماس‌‌‌های تلفنی و استفاده از خدمات شبکه‌‌‌های اجتماعی، از جمله مهم‎ترین کارهایی که هر مسافر می‌‌‌‌‌‌بایست به محض رسیدن به دبی انجام دهد، تهیه سیم کارت دبی می‌‌‌‌‌‌باشد.

راه‌‌‌های متفاوتی برای خرید سیم کارت و استفاده از تلفن همراه در دبی پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود و بنابراین، شما به راحتی می‌‌‌‌‌‌توانید از فضای مجازی و کاربردهای تلفن همراه در دبی، بهره مند شوید.

خرید سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

دبی، کشوری جذاب و زیبا و دارای جاذبه‌‌‌های گردشگری شگفت انگیزی است. بنابراین سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می‌‌‌‌‌‌باشد. در نتیجه، استفاده از تلفن همراه وشبکه‌‌‌های اجتماعی، اولویت اصلی سفر به دبی به حساب می‌‌‌‌‌‌آید.

شاید در زمان سفر به دبی، این پرسش‌‌‌ها برای شما مطرح شود:

 • چه اپراتورها و سیم کارت‎هایی در دبی کار می‌‌‌‌‌‌کنند؟
 • بهترین سیم کارت در دبی، چه سیم کارتی است؟
 • برای این که اینترنت پر سرعت و مناسبی در دبی داشته باشیم، باید به کجا رجوع نماییم؟
 • برای خرید سیم کارت در دبی، به چه مدارکی نیاز داریم؟
 • آیا می‌‌‌‌‌‌توان از سیم کارت‌‌‌های ایرانی و طرح رومینگ اپراتورهای ایرانی، در دبی استفاده کنیم؟

ما در این مقاله، در تلاش هستیم تا به همة پرسش‌‌‌های شما در این زمینه پاسخ دهیم.

حال پرسشی که مطرح می‌‌‌‌‌‌شود این است که چرا پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود سیم کارت خود را از دبی تهیه کنید؟

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

پاسخ اصلی به این سوال این است که رومینگ بین المللی هزینه بسیار بالایی دارد. با خرید سیم کارت در دبی، شما می‌‌‌‌‌‌توانید هزینه بسیار کمتری برای اتصال به اینترنت، تماس صوتی یا ارسال پیامک، پرداخت نمایید. از طرف دیگر، از آنجا که دبی یک شهر بسیار مدرن است، در هر زمان که احساس نیاز کنید می‌‌‌‌‌‌توانید به فضای جهان گستر اینترنت، متصل شوید و از کلیه مزایای آن استفاده کنید.

از جمله سایر مزایای خرید سیم کارت و اینترنت در دبی، را می‌‌‌‌‌‌توان این دانست که با هیچ نقطه کوری مواجه نمی‌‌‌‌‌‌شوید و در تمام مواقع و در تمام مکان‌‌‌ها، می‌‌‌‌‌‌توانید با سرعت هرچه بیشتر، تماس‌‌‌های محلی داشته باشید یا پیامک ارسال نمایید.

اپراتورهای سیم کارت امارات

اپراتورهای سیم کارت امارات

اپراتورهای سیم کارت امارات

فکر سفر یا مهاجرت به امارات هستید؟ نمی‌‌‌دانید اپراتورهای اصلی امارات کدام هستند؟ ما این جا هستیم تا به پرسش‌های شما پاسخ دهیم.

در نظر داشته باشید که در سفر به دبی، بهترین گزینه برای ارتباط برقرار کردن با ایران، استفاده از تماس‌‌‌های تلفنی و اینترنت خرید سیم کارت در دبی می‌‌‌‌‌‌باشد. شما می‌‌‌‌‌‌توانید با خرید سیم کارت از دو اپراتور اصلی و مهم امارات، (یعنی اپراتور اتصالات و اپراتور و موبایل) در هزینه‌‌‌های خود صرفه جویی داشته و کیفیت فوق العاده ای را در سرویس دهی شبکه‌‌‌های مخابراتی و اینترنتی، تجربه نمایید.

البته نکته قابل توجه این جاست که با خرید سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه در دبی می‌‌‌‌‌‌توانید از بسته‌‌‌های پرسرعت اینترنت و جوایز مکالمه این سیم کارت‌‌‌ها استفاده نمایید. نکته مهم دیگر این است که کیفیت سرویس‌‌‌های مکالمه و اینترنت در اپراتورهای امارات، قطعا بالاتر از طرح‌‌‌های رومینگ در اپراتورهای ایرانی نظیر همراه اول وایرانسل است.

بنابراین، با توجه به این که خرید سیم کارت تلفن همراه در دبی، نیاز به مدرک خاصی نداشته و با هزینه پایینی قابل دستیابی است، قطعا می‌‌‌‌‌‌توان با خیالی آسوده از سیم کارت‌‌‌های ارائه شده در اپراتور اتصالات دبی و اپراتور دو موبایل دبی، استفاده نمود.

به منظور این که بتوانید در امارات، سیم کارت بگیرید و آن را فعال سازی نموده و از خدمات آن استفاده کنید، می‌‌‌بایست یکی از دو اپراتور اصلی امارات را انتخاب کنید.

این دو اپراتور، عبارتند از: اپراتور اتصالات (Etisalat) و اپراتور دو موبایل (Du Mobile).

اپراتور اتصالات (Etisalat)

اپراتور اتصالات (Etisalat)

اپراتور اتصالات (Etisalat)

بسیاری از مسافرانی که وارد خاک دبی می‌‌‌‌‌‌شوند، اولین گزینه ای که برای خرید سیم کارت در دبی پیش رو دارد، اپراتور اتصالات Etisalat می‌‌‌‌‌‌باشد.

یکی از دو اپراتور اصلی تلفن همراه در دبی، اپراتور اتصالات است که به سبب هزینه‌‌‌ها و تعرفه‌‌‌های مناسب خود، بسیار محبوب و پر مخاطب می‌‌‌‌‌‌باشد. اتصالات را می‌‌‌‌‌‌توان به عنوان یکی از اپراتورهای تلفن همراه در دبی، در نظر گرفت که خدمات و سرویس دهی مطلوبی را به مسافران ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. در کنار قیمت مناسب و تعرفه‌‌‌های اقتصادی مقرون به صرفه، مزیتی که اپراتور اتصالات دبی دارد، پوشش دهی شبکه ای بسیار مطلوب است. به طور کلی در همه نقاطدبی می‌‌‌‌‌‌توان از پوشش و آنتن دهی مناسب اتصالات، تحت عنوان یکی از مهمترین اپراتورهای تلفن همراه در دبی استفاده نمود. اپراتور اتصالات در دبی، از همة اینترنت‌‌‌های پرسرعت در دبی، پشتیبانی می‌‌‌‌‌‌کند.

به طور کلی در صورتی که تمایل به خرید سیم کارت در امارات دارید، اولین پیشنهاد به شما خرید اپراتور اتصالات (Etisalat) است. دلیل این مساله این است که هزینه‌های اپراتور اتصالات (Etisalat) در مقایسه با اپراتور دو موبایل، بسیار مناسب‎تر بوده و یک نکته دیگر که آن را از اپراتور دو موبایل متمایز می‌‌‌‌‌‌کند، این است که محدودة پوشش دهی بیشتری دارد.

می‌‌‌توان بزرگترین و قوی‎ترین اپراتور سیم کارت امارات را اپراتور اتصالات بدانیم. اپراتور اتصالات موفق شد‌هاست که به نوزده کشور در عرصه جهان، خدمات خود را ارائه نماید.

البته فراموش نکنید که این امکان نیز وجود دارد که در نقاط کویری و خارج ازشهر، ممکن است آنتن دهی اپراتور اتصالات، با مشکل مواجه شود که این هم یک امر به نسبت طبیعی و البته اجتناب ناپذیر است.

اگر تمایل به استفاده از اینترنت LTE ,2G ,3G در دبی دارید، می‌‌‌توانید سیم کارت اتصاالت را انتخاب کنید. حال سوالی که مطرح می‌‌‌شود این است که سیم کارت اتصالات در دبی را می‌‌‌توان از کجا تهیه کرد؟ این سیم کارت‌ها را شما می‌‌‌توانید از نمایندگی‌های معتبر اپراتور اتصالات و دیگر فروشگاه‌های معتبر، خریداری نمایید. نکته قابل توجه این که برای افزایش اعتبار سیم کارت، می‌‌‌توانید بسته‌های اعتباری را از بسیاری از فروشگاه‌های دبی خریداری نمایید.

سیم کارت اتصالات

سیم کارت اتصالات

خبر خوب این که قیمت سیم کارت اتصالات در فرودگاه امام خمینی و همین طور فرودگاه بین المللی دبی، رایگان است. افراد تنها با ارائه مدارک معتبر هویتی، قادر به تهیه سیم کارت اتصالات در دبی هستند. بدیهی است که این سیم کارت، اعتبار و اینترنت اولیه را دارد. در شرایطی که این طرح اعتبار و اینترنت اولیه تمام شود، می‌‌‌توانید به هر میزان که تمایل داشته باشید سیم کارت خود را شارژ کنید.  

از جمله سایر نکاتی که اپراتور اتصالات را نسبت به اپراتور دو موبایل متمایز می‌‌‌کند این است که بسته‌های اعتباری اپراتور اتصالات، تقریبا در هر فروشگاهی از شهر وجود دارد. ولی نکته قابل توجه این است که کمترین مقدار بسته اعتباری برای این نوع سیم کارت‌ها، از حدود 25 درهم آغاز شده و به 500 درهم هم می‌‌‌رسد.

کدهای دستوری سیم کارت اتصالات

با شماره گیری کدهای دستوری گفته شده در ذیل، به راحتی می‌‌‌توانید با سیم کارت اتصالات کار کنید.

برای شارژ سیم کارت اتصالات: # کد اعتبار *120* ( ستاره 120 ستاره کد اعتبار مربع)

استعلام از موجودی حساب سیم کارت اتصالات: # 121 * ( ستاره 121 مربع)

پس از این که سیم کارت خود را خریداری نمودید، می‌‌‌بایست این سیم کارت در شبکه ارتباطات دبی، به صورت رسمی‌‌‌ثبت یا رجیستر شود. به این ترتیب سیم کارت شما فعال شده و می‌‌‌توانید از آن استفاده کنید. حالا سوالی که مطرح می‌‌‌شود این است که از چه طریقی می‌‌‌بایست بفهمیم که سیم کارت فعال شده یا خیر؟ برای اطلاع از فعال بودن یا نبودن سیم کارت، می‌‌‌توان از کد # 140 * ( ستاره 140 مربع) استفاده کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

باید به خاطر داشته باشید که این سیم کارت‌ها به مدت نه ماه از آخرین فعالیت شما از سیم کارت، فعال باقی می‌‌‌ماهند ولی در صورتی که در این مدت، هیچ استفاده دیگری از سیم کارت خود نکنید، سیم کارت شما به صورت خودکار، غیر فعال می‌‌‌گردد.

اپراتور دو موبایل

اپراتور دو موبایل

اپراتور دو موبایل

برای خرید اپراتور دیگر در امارات، اپراتور دو موبایل پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود. اپراتور دو موبایل نیز مثل اپراتور اتصالات از اینترنت LTE ,3G ,4G پشتیبانی می‌‌‌‌‌‌نماید.

اگر تمایل به خرید سیم کارت دوموبایل دارید، می‌‌‌‌‌‌توانید به نمایندگی‌‌‌های مجاز اپراتور دو موبایل یا سایر فروشگاه‌‌‌های معتبر مراجعه نمایید.همچنین برای خرید بسته اینترنت و تماس می‌توانید از دبی‌بلیط اقدام کنید.

حال سوالی که مطرح می‌‌‌‌‌‌شود این است که تفاوت اساسی اپراتور دو موبایل با اپراتور اتصالات چیست؟

اپراتور دو موبایل، سیم کارت‌‌‌ها را در دو پلن به کاربران خود ارائه می‌‌‌‌‌‌نماید.

سیم کارت دو موبایل در پلن پرداخت در لحظه: سیم کارت پرداخت در لحظه دو موبایل قابل عرضه به مسافران و کاربران است. قیمت این نوع سیم کارت، 55 درهم است. دارای شارژی معادل بیست دقیقه مکالمه بین الملل است و مقدار کمی‌‌‌‌‌‌نیز اعتبار هدیه دارد. اعتبار هدیه موجود در سیم کارت دو موبایل در طرح پرداخت در لحظه، به مدت یک روز فعال است. این سیم کارت نیز مشابه سیم کارت اتصالات، به مدت 9 ماه فعال است.

سیم کارت دو موبایل در پلن توریستی: این نوع سیم کارت با قیمت 75 درهم و به انضمام 200 مگابایت دیتا و بیست دقیقه مکالمه بین المللی عرضه می‌‌‌‌‌‌گردد و به مدت هفت روز فعال است. نکته قابل توجه این است که این سیم کارت از لحظه ای که فعال می‌‌‌‌‌‌شود تا 90 روز (و نه بیشتر) فعال است. ولی شما با پرداخت هزینه ای معادل پنج درهم و ورود کدهای دستوری خاص، قادر خواهید بود که استفاده از سیم کارت خود را تمدید نمایید.

کدهای دستوری استفاده از سیم کارت دو موبایل در امارات

برای این که بتوانید به راحتی از سیم کارت اپراتور دوموبایل در دبی استفاده کنید، به کد دستوری نیاز دارید.

برای شارژ سیم کارت دو موبایل (پس از خرید شارژ) می‌‌‌‌‌‌بایست کد ستاره 120 ستاره کد اعتبار مربع را وارد نمایید.  (# کد اعتبار *120*)

برای استعلام از باقی مانده اعتبار یا شارژ حساب سیم کارت دو موبایل، می‌‌‌‌‌‌بایست کد ستاره 135 مربع ( # 135 *) را وارد نمایید.

اپراتورهای تلفن همراه در دبی، با هم چه تفاوتی دارند؟

اپراتورهای تلفن همراه در دبی

اپراتورهای تلفن همراه در دبی

همانگونه که پیشتر گفته شد، برای خرید سیم کارت در دبی دو اپراتور تلفن همراه کشور امارات، سرویس دهی مطلوبی دارند. هر کدام از دو اپراتور اتصالات و دو موبایل، ویژگی‌‌‌ها و خدمات خاص خود را دارند. با در نظرگرفتن نیازها و کاربردی که از تلفن همراه و خدمات ارتباطی می‌‌‌‌‌‌شود، می‌‌‌‌‌‌توانید اقدام به خرید سیم کارت از اپراتورهای تلفن همراه در دبی نمود.

تفاوت اپراتورهای تلفن همراه در دبی، بیشتر در زمینه قیمت پایه سیم کارت، نرخ تعرفه مکالمه و اینترنت در آنها می‌‌‌‌‌‌باشد. شاید نخستین مساله که تحت عنوان تفاوت اپراتورهای تلفن همراه در دبی، مطرح می‌‌‌‌‌‌شود بحث آنتن دهی و پوشش شبکه آن‌‌‌ها باشد.

بدیهی است که اپراتور اتصالات، آنتن دهی خیلی بهتر و پوشش دهی خیلی بیشتری نسبت به اپراتور دو موبایل دارند. البته قیمت پایه سیم کارت اتصالات، بسیار کم هزینه ‎تر از قسمت پایه سیم ‎کارت‌‌‌های دو موبایل می‌‌‌‌‌‌باشد. نکتة حائز اهمیت دیگر این است که نرخ تعرفه پیامک و مکالمات اپراتور اتصالات نیز بسیار کمتر از تعرفه‌‌‌های مکالمه در اپراتور دوموبایل می‌‌‌‌‌‌باشد.

از جمله سایر تفاوت‌‌‌های مهم اپراتورهای تلفن همراه در دبی، در زمینة خرید سیم کارت در دبی، استفاده از اینترنت و خدمات دیتای این دو اپراتور می‌‌‌‌‌‌باشد. بسته‌‌‌های اینترنت موجود در اپراتور اتصالات در دبی، تنوع بسیاری دارند و شما می‌‌‌‌‌‌توانید وابسته به نیاز خود و به صورت دلخواه، انتخاب خوبی داشته باشید و بسته اینترنتی را مناسب با نیازهای خود انتخاب نمایید.

کاربران اپراتور اتصالات دبی، می‌‌‌‌‌‌توانند از بسته‌‌‌های اینترنت پرسرعت، به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه استفاده نمایند. همچنین کاربران می‌‌‌‌‌‌توانند از بسته‌‌‌های ویژه و ترکیبی اینترنت پرسرعت اپراتور اتصالات استفاده نمایند.

ولی اپراتور دو موبایل، تنها بسته‌‌‌های اینترنتی را به صورت حجم ارائه می‌‌‌‌‌‌کنند. این بسته‌‌‌ها نسبت به بسته‌‌‌های اینترنت پرسرعت اتصالات، دارای حجم بالاتر وقیمت کمتری هستند. اگر تمایل به خرید سیم کارت اپراتورهای تلفن همراه در دبی دارید، می‌‌‌‌‌‌توانید با در نظر گرفتن نیازهای خود و تفاوت‌‌‌های ذکر شده، سیم کارت مناسبی را تهیه نمایید.

نکاتی دیگر در مورد خرید سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

همانطور که گفته شد دو اپراتور اصلی تلفن همراه در امارات، عبارتند از سیم کارت اتصالات و سیم کارت دو موبایل.

اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید با خیال آسوده اقدام به مسافرت به دبی  کنید، می‌‌‌‌‌‌توانید سرویس دهی و پوشش شبکه مناسب را در اپراتورهای دبی، تجربه نمایید.

هزینه و نحوه فعال سازی اینترنت سیم کارت در دبی

تعرفه و هزینه فعال سازی اینترنت سیم کارت در دبی برای اپراتورهای اتصالات و دوموبایل، با یکدیگر متفاوت هستند. ما در این قسمت به هزینه‌‌‌ها و تعرفه‌‌‌های ارائه شده هر دوی این نوع سیم کارت‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌پردازیم.

هزینه فعالسازی اینترنت سیم کارت اتصالات و نحوه فعال سازی آن

همانطور که در بخش‌‌‌های پیشتر گفته شد، اپراتور اتصالات از تمامی‌‌‌‌‌‌نسل‌‌‌های اینترنتی ( نسل سوم، نسل چهارم و LTE) پشتیبانی می‌‌‌‌‌‌نماید. به منظور فعال سازی سیم کارت اپراتور اتصالات در دبی، می‌‌‌‌‌‌بایست کد بسته تهیه شده را به شماره 1010، پیامک نمایید. یک راه دیگر برای فعالسازی اینترنت سیم کارت اتصالات، این است که با شماره گیری کدستاره 170 مربع (# 170 * )، بسته‌‌‌های اینترنتی را بررسی کرده و هر کدام را که نیاز دارید، انتخاب کنید.

تعرفه و هزینه اینترنت سیم کارت اتصالات به چه صورت است؟

در ذیل، تعرفه اینترنت سیم کارت اتصالات را ارائه می‌‌‌‌‌‌دهیم:

 • هزینه بسته یک روزه با حجم 100 مگا بایت: معادل 5 درهم.
  • کد فعال سازی این بسته: SD
 • هزینه بسته هفت روزه با حجم 250 مگابایت: معادل 10 درهم

2-1 کد فعال سازی: D250M

 • هزینه بسته 7 روزه، 100 مگابایتی: معادل 15 درهم

3-1 کد فعال سازی: W100 M

 • هزینه بسته 7 روزه، 500 مگابایتی: 35 درهم

4-1 کد فعالسازی: W500M

 • هزینه بسته 7 روزه، یک گیگابایتی: معادل 50 درهم

5-1 کد فعال سازی W1G

 • هزینه بسته 30 روزه: 2 گیگابایتی: معادل 100 درهم

6-1 کد فعال سازی : 1G

 • هزینه بسته 30 روزه، 3 گیگابایتی: معادل 150 درهم

7-1 کد فعالسازی: 3G

 • هزینه بسته 30 روزه، 5 گیگابایتی: معادل 200 درهم

8-1 کد فعال سازی: 5G

 • هزینه بسته 30 روزه، 7 گیگابایتی: معادل 250 درهم

9-1 کد فعال سازی: 7G

هزینه فعالسازی اینترنت سیم کارت دوموبایل و نحوه فعال‎سازی آن

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

به منظور این که بتوانید اینترنت سیم کارت دو موبایل را فعالسازی نموده و یا بسته‌‌‌های اینترنتی را خریداری کنید، می‌‌‌‌‌‌بایست کد فعالسازی بسته اینترنت مورد نظر را به شماره 1355، پیامک کنید.

در ادامه تعرفه و کد بسته‌‌‌های اینترنتی اپراتور دو موبایل، ارائه می‌‌‌‌‌‌شود:

 • هزینه بسته 160 مگابایتی: معادل 20 درهم.

کد فعالسازی: data 80MB

 • هزینه بسته 450 مگابایتی: 50 درهم

کد فعالسازی: data 300 MB

 • هزینه فعال سازی بسته 1 گیگابایتی: 100 درهم

کد فعالسازی: data 1 GB

 • هزینه بسته 5 گیگابایتی: 200 درهم

کد فعالسازی: data 5GB

 • هزینه بیسته 25 گیگابایتی: 500 درهم

کد فعالسازی:data 25 GB

اینترنت رایگان در دبی

اینترنت رایگان در دبی

اینترنت رایگان در دبی

یک خبر خوب دیگر! دولت دبی، تمهیداتی را در نظر گرفته است که به محض ورود هر مسافر در فرودگاه دبی، یک بسته حاوی سیم کارت محلی، به مسافر عرض می‌‌‌‌‌‌شود.

این سیم کارت رایگان در دبی، دارای اعتباری بیست روزه بوده و البته بیست مگابایت اینترنت رایگان و سه دقیقه مکالمه رایگان دارد.

نخل‌‌‌های هوشمند، طرحی است که در شرکت اسمارت پالم (Smart Palm) دبی راه اندازی شده است. با استفاده از این طرح، اینترنت در سراسر شهر به صورت رایگان توزیع خواهد شد. شرکت اسمارت پالم، در برنامه خود، در تلاش است تا به زودی 103 نخل هوشمند را در سطح شهر نصب نماید و در صورت تحقق این هدف، کلیه شهروندان و مسافران می‌‌‌‌‌‌توانند از اینترنت رایگان در دبی استفاده کنند. البته تا کنون دو نخل هوشمند در شهر دبی نصب شده اند ولی نقش همین دو نخل هوشمند را نیز نمی‌‌‌‌‌‌توان در اینترنت رایگان در دبی، نادیده گرفت.

مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت در دبی

اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید سیم کارت در دبی بخرید، می‌‌‌‌‌‌بایست مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت در دبی را به اپراتورها تحویل دهید. با ارائه مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت به دبی، می‌‌‌‌‌‌توانید یک سیم کارت با نام خودتان، تهیه نمایید. مدارک ضروری برای خرید سیم کارت از اپراتورهای دبی، در ذیل ذکر شده اند:

 • ارائه رونوشت گذرنامه
 • پرداخت هزینه خرید سیم کارت

در دبی از کجا سیم کارت بخریم؟

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

برای این که بتوانید از سیم کارت معتبر، در دبی استفاده کنید، می‌‌‌‌‌‌توانید در ابتدا به فرودگاه امام خمینی مراجعه نمایید و اقدام به خرید سیم کارت کنید. دراین صورت به محض ورود به فرودگاه دبی، سیم کارت شما قابلیت فعالسازی خواهد داشت.

ولی در صورتی که تمایل دارید در دبی سیم کارت بخرید می‌‌‌‌‌‌توانید سیم کارت مورد نظر خود را از فرودگاه دبی، کلی فروشگاه‌‌‌ها و سوپرمارکت‌‌‌ها، نمایندگی اپراتورها و لابی هتل مورد اقامت خود، تهیه کنید.

البته توصیه ما این است که از فرودگاه دبی، اقدام به خرید سیم کارت نکنید. چون به هرحال، سیم کارت‌‌‌های قابل فروش در دبی، اندکی پرهزینه‎تر از سایر مکان‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌باشد.

آیا می‌‌‌‌‌‌توان در ایران اقدام به خرید سیم کارت امارات نمود؟

پاسخ این سوال مثبت است. همانطور که پیشتر گفتیم، در صورتی که تمایل به سفر به دبی یا هرکدام از شهرهای امارات دارید، قطعا نیاز به یک سیم کارت امارات، خواهید داشت. به منظور خرید سیم کارت امارات در ایران، می‌‌‌‌‌‌توانید به فرودگاه امام خمینی مراجعه نموده و با مدارک مورد نیاز را ارائه کرده و سیم کارت اماراتی را تهیه نمایید.

دریافت سیم کارت رایگان امارات در فرودگاده دبی

دبی، شهری جذاب و مملو از زیبایی‌‌‌های گردشگری، رستوران‌‌‌های فوق العاده و فضاهای تفریحی شگفت انگیز است و قطعا سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران می‌‌‌‌‌‌باشد.

بنابراین دولت دبی، طبق سیاست گذاری‌‌‌های خود یک بسته رایگان حاوی سیم کارت امارات به اضافه 20 مگابایت اینترنت و 3 دقیقه مکالمه رایگان را به مسافرین عرضه می‌‌‌‌‌‌کند. پس از اتمام اعتبار اینترنت و شارژ این سیم کارت، مسافران می‌‌‌‌‌‌توانند مجددا سیم کارت خود را شارژ نمایند.

البته دریافت این بسته سیم کارت رایگان، برای افراد بیشتر از هجده سال مجاز می‌‌‌‌‌‌باشد. به منظور فعال سازی ،شما می‌‌‌‌‌‌توانید از کد ستاره 12 مربع (# 122 *) استفاده کنید و برای شارژ و خرید بسته اینترنت از طریق این صفحه می‌توانید اقدام کنید.

یک نکته قابل توجه دیگر این است که شما می‌‌‌‌‌‌توانید در حالت رومینگ، از سیم کارت امارات در ایران استفاده نمایید.

خرید سیم کارت یا شماره مجازی امارات

از جمله سایر راه‌‌‌های ارتباطی در دبی، خرید سیم کارت و شماره مجازی امارات است. اگر به سیم کارت و شماره مجازی امارات، نیاز دارید، می‌‌‌‌‌‌توانید به سایت‌‌‌های فروش شماره مجازی امارات، مراجعه کنید. به همین ترتیب می‌‌‌‌‌‌توانید یک شماره یا سیم کارت مجازی خریداری کرده و با استفاده از این نوع سیم کارت‌‌‌ها ارتباطات خود را شکل دهید.

آیا می‌‌‌‌‌‌توان از رومینگ همراه اول در دبی استفاده کرد؟

رومینگ همراه اول در دبی

رومینگ همراه اول در دبی

پاسخ این پرسش مثبت است. همراه اول، را می‌‌‌‌‌‌توان از جمله بزرگترین اپراتورهای ایرانی دانست. همانطور که می‌‌‌‌‌‌دانیم، این اپراتور خدمات داخل کشور ایران را به نحو احسن، ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. به همین ترتیب در خارج از کشور (کشورهای تحت قرارداد با همراه اول) می‌‌‌‌‌‌تواند خدمات مطلوبی به کاربران ارائه نماید.

برای این که از سیم کارت همراه اول در دبی استفاده کنید، فقط کافیست یک اقدام خیلی کوچک را در گوشی خود انجام دهید! باورتان می‌‌‌‌‌‌شود؟ فقط با فعال کردن حالت رومینگ همراه اول در گوشی خود، می‌‌‌‌‌‌توانید از رومینگ همراه اول در دبی استفاده نمایید. به منظور فعال سازی و استفاده از رومینگ همراه اول، شما می‌‌‌‌‌‌توانید کد ستاره 10 ستاره 29 مربع (# 29 *10*) ، رومینگ همراه اول را فعال کنید. یک راه دیگر هم برای فعال سازی رومینگ همراه اول، پیامک کردن عدد 20 به شماره 10 می‌‌‌‌‌‌باشد.

آیا می‌‌‌‌‌‌توان از رومینگ ایرانسل در دبی استفاده کرد؟

رومینگ ایرانسل در دبی

رومینگ ایرانسل در دبی

واضح است که اپراتور ایرانسل نیز قابلیت‌‌‌های منحصر به فردی را به کاربران ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. بنابراین در خارج از کشور نیز می‌‌‌‌‌‌توانید از خدمات سیم کارت ایرانسل، استفاده کنید. به منظور فعال کردن خدمات رومینگ ایران سل، می‌‌‌‌‌‌بایست کد ستاره 111 ستاره 1 مربع (# 1 * 111*) را شماره گیری  کنید. بعد از این که سرویس رومینگ ایرانسل در گوشی شما تنظیم شد، می‌‌‌‌‌‌بایست در تلفن همراه خود، گزینه رومینگ سیم کارت ایرانسل را فعال نمایید.

رومینگ کردن سیم کارت همراه اول و ایرانسل و رایتل در دبی، چه میزان هزینه دربردارد؟

هزینة مکالمه، اینترنت و سایر هزینه‌‌‌های اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و رایتل در خارج از کشور، از جمله دبی، به هیچ عنوان مشابه تعرفه‌‌‌های تعریف شده در ایران نیست. هزینه مکالمه و اینترنت اپراتورهای مختلف ایرانی، به تعرفه‌‌‌های کشوری بستگی دارد که به آن سفر کرده اید. اکیدا توصیه می‌‌‌‌‌‌شود که حتما از تعرفه کشور دبی، یا هر کشوری که تمایل به سفر به آن را دارید، اطلاع داشته باشید. به این صورت در پایان سفر، دچار مشکل نشده و مجبور به پرداخت هزینه ای سنگین برای مکالمه و استفاده‌‌‌های خود از اینترنت، نخواهید شد.

سایر راه‌‌‌های ارتباطی از امارات با ایران

تقریبادر تمام هتل‌‌‌های دبی، وای فای رایگان ارائه می‌‌‌‌‌‌شود. بنابراین استفاده از سایر راه‌‌‌های ارتباطی، مثل استفاده از پلت فرم‌‌‌های واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و …، برای مسافران به صرفه تر می‌‌‌‌‌‌باشد. با استفاده از این پیام رسان‌‌‌ها یا هر پلت فرم پیامرسان دیگر، می‌‌‌‌‌‌توانید تنها با در اختیار داشتن اینترنت، به راحتی با عزیزان خود درایران، ارتباط تماس تصویری، صوتی یا پیامکی داشته باشید.

پیشنهاد حرفه ای ها برای انتخاب سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

در نظر داشته باشید که خرید سیم کارت در دبی، تنها راه ارتباطی در دبی نیست. بنابراین می‌‌‌‌‌‌توانید از راه ای دیگر نیز اقدام کنید که در ذیل بیان می‌‌‌‌‌‌شود:

 • استفاده از فعال سازی طرح رومینگ همراه اول
 • استفاده از فعال سازی طرح رومینگ ایرانسل
 • استفاده از سرویس‌‌‌های رایگان پیام رسانی، تماس تلفنی اینترنتی از جمله تلگرام، وایبر، ایمو، اسکاپ و سایر پلتفرم‌‌‌های ارتباطی
 • بهره گیری از کارت تلفن در دبی
 • بهره گیری از باجه‌‌‌های تلفن عمومی‌‌‌‌‌‌ در دبی
 • بهره گیری از کارت تلفن بین المللی دبی

یک پیشنهاد هیجان انگیز دیگر، استفاده از سیم کارت توریستی Du است که شما می‌‌‌‌‌‌توانید ببه صورت رایگان از پلیس گذرنامه، در زمان ورود دریافت نمایید. سیم کارت توریستی، 20 مگابایت اینترنت و سه دقیقه مکالمه رایگان دارد.

سیم کارت توریستی Du به چه صورت فعال می‌‌‌‌‌‌شود؟

نحوه فعال سازی این سیم کارت، با شماره گیری ستاره 122 مربع * 122 # امکان پذیر است. شما می‌‌‌‌‌‌بایست اطلاعات دقیق پاسپورت از جمله نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ ورود به امارات و آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید.

استفاده از شماره امارات

شماره امارات

شماره امارات

در ابتدا ممکن است این پرسش برای شما مطرح شود که منظور از شماره امارات چیست؟

شماره امارات، شماره تلفن یا شماره همراهی است که به کشورهای متحده عربی مربوط است. شما با استفاده از روش‌‌‌های متفاوت، می‌‌‌‌‌‌توانید شماره امارات ثبت کنید که در این بخش، به چند مورد از آنها اشاره می‌‌‌‌‌‌کنیم. این روش‌‌‌هابرای داشتن شماره کشورهای امارات متحده عربی در ایران، مطرح می‌‌‌‌‌‌شود.

از جمله این روش‌‌‌ها، می‌‌‌‌‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید سیم کارت کشور امارات
 • سفر کردن به امارات از طریق خرید ملک
 • دایورت کردن شماره امارات به شماره ایران
 • امکان اجاره شماره امارات
 • امکان اجاره شماره مجازی امارات
 • خرید شماره مجازی امارات

خرید شماره مجازی امارات بایننس

بسیاری از کاربران، برای بهره گیری از خدمات صرافی بایننس در ایران، نیاز به شماره مجازی امارات دارند زیرا به سبب تحریم کاربران ایرانی توسط صرافی بایننس، امکان استفاده از سیم کارت‌‌‌های ایرانی فراهم نیست و نیازمند استفاده از خدمات شماهر مجازی امارات می‌‌‌‌‌‌باشند. استفاده از شماره مجازی امارات بایننس، انتخاب ارزان و مقرون به صرفه است.

همانطور که از نام شماره مجازی امارات برمی‌‌‌‌‌‌آید، در این گونه شماره‌‌‌ها، شما نیازی به خرید سیم کارت ندارید و به سهولت و در کمترین زمان ممکن، می‌‌‌‌‌‌توانید حساب کاربری خود را در صرافی بایننس و یا کوکوین از کشور امارات، فعال کرده و اعتبار سنجی نمایید. حداکثرزمان برای انجام این فرایند، 15 دقیقه است.

اجاره کردن شماره در امارات متحده عربی

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

از جمله راه‌‌‌هایی که شما می‌‌‌‌‌‌توانید یک شماره در کشور امارات داشته باشید، اجاره یک شماره برای مدت معلوم و تا زمان رفع نیاز شما است. به عنوان مثال شما می‌‌‌‌‌‌توانید به مدت سه ماه یا یک سال، یک شماره از کشور امارات اجاره نمایید و بعد از این که نیاز شما برطرف شد، دیگر از آن استفاده نکنید. البته در نظر داشته باشید که هزینه اجاره شماره به مراتب از هزینه خرید شماره مجازی، بیشتر است. بدیهی است که شما تا زمانی که مد نظرتان هست، صاحب آن خط مجازی خواهید بود و در آن مدت، هرپیامی‌‌‌‌‌‌که داشته باشید، را حتی می‌‌‌‌‌‌توانید دریافت نمایید.

شماره مجازی امارات، به دو نوع یک بار مصرف و اجاره ماهیانه قابل عرضه خواهد بود.

در نظر داشته باشید که خرید شماره مجازی امارات، غیر قانونی نیست. در واقع، اصلا هیچ منع قانونی برای این مورد گزارش نشده است.

آیا خرید شماره مجازی امارات با کد +971 امکان پذیرا ست؟

بله خرید شماره مجازی امارات، به نحوی است که شرایطی را برای شما ایجاد می‌‌‌‌‌‌کند که با صرف هزینه‎ای بسیار کمتر از خرید سیم کارت عادی، در شبکه اجتماعی و وب سایت‌‌‌های متفاوت به راحتی حساب کاربری ایجاد کنید. شماره مجازی امارات، به صورت اینترنتی قابل عرضه است و برخلاف شماره‌‌‌های عادی، پوکه سیم کارت ندارد. در نتیجه پس از خرید، شماره را می‌‌‌‌‌‌توانید فقط به صورت اینترنتی در دسترس داشته باشید.

شماره مجازی امارات در اینستاگرام

اگر به شبکه‌‌‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام علاقه دارید و می‌‌‌‌‌‌خواهید از شماره‌‌‌های محتوای آموزشی و سرگرم کنندة این پلت فرم جذاب بهره ببرید، و به دلیل تمهیدات فیلترینگ با شماره عادی و واقعی خود نمی‌‌‌‌‌‌توانید با شماره واقعی خود اکانت بسازید، می‌‌‌‌‌‌توانید از شماره مجازی اینستاگرام امارات استفاده کنید. با خرید شماره مجازی اینستاگرام امارات، شما می‌‌‌‌‌‌توانید مشابه تمام شماره‌‌‌های عادی، حساب کاربری در اینستاگرام بسازید و از امکانات جذاب این پلت فرم بهره مند شوید.

در اصل، با خرید شماره مجازی اینستاگرام امارات، می‌‌‌‌‌‌توانید تمامی‌‌‌‌‌‌امکانی که مختص شهروندان اماراتی است را برای خود قابل دسترس سازید. همانطور که پیش تر بیان شد بعد از خرید شماره مجازی امارات، هیچ سیم کارتی به صورت فیزیکی در اختیار شما قرار نمی‌‌‌‌‌‌گیرد و فقط این شماره‌‌‌ها ازطریق اینترنت قابل دستیابی هستند. بنابراین برای بهره مندی از امکانات و قابلیت‌‌‌های موجود، نیاز است که حتما اینترنت داشته باشید.

شما با استفاده از انتخاب یک وب سایت، قادر خواهید بود شماره مجازی با کیفیت امارات را با صرف هزینه کمی‌‌‌‌‌‌داشته باشید. سپس مشابه شماره‌‌‌های عادی و واقعی، شماره مجازی خود را می‌‌‌‌‌‌توانید برای ساخت حساب کاربری اینستاگرام از آن استفاده نمایید.

به منظور این که قادر باشید حساب کاربری خود را تا هر زمانی که تمایل داشته باشید حفظ کنید، نمی‌‌‌‌‌‌بایست هیچ عملی خارج از قوانین شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام دهید. در اصل، پلت فرم اینستاگرام، نظیر همه شبکه‌‌‌ها و وب سایت‌‌‌های اجتماعی، یک سری قواعد و قوانین مخصوص به خود را دارد که شما نیز برای دریافت خدمات بهینه نیاز است که از آن چارچوب تبعیت نمایید. به همین ترتیب نباید فکر کنید که ورود به شبکه اجتماعی اینستاگرام با شماره مجازی امارات، برابر با دور زدن قوانین این شبکه اجتماعی است.

شماره مجازی تلگرام امارات

سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

امروزه، تلگرام یکی از معروف ترین پیام رسان‌‌‌هایی است که تقریبا بسیاری از ایرانی‌‌‌ها با استفاده از تلفن همراه خود از آن بهره می‌‌‌‌‌‌برند. ناگفته پیداست که متاسفانه در این دوران، به دلیل مسائل  امنیتی، این پلتفرم در کشور ما فیلتر است.

ولی با این وجود اگر شما هم مثل بسیاری از افراد در تلاش هستید تا در بستر نرم افزار اینستاگرام به کسب درآمد از تلگرام دست یابید و به کسب و کار خود رونق بخشید، استفاده از شماره مجازی تلگرام امارات، برای شما پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود. از  دیگر سو، تلگرام ابزارها و قابلیت‌‌‌های بسیاری دارد که می‌‌‌‌‌‌توانید از طریق آن به برنامه‌‌‌های متنوع و سرگرم کننده دسترسی داشته باشید.

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از فضای تلگرام هستید ولی به دلیل مسائل فیلترینگ به این پلت فرم دسترسی ندارید، پیشنهاد ما به شما خرید شماره مجازی تلگرام امارات است. کشور امارات، شماهرهای مجازی خود را به صورت اختصاصی و با کیفیت خوب، به مشترکان ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. بنابراین می‌‌‌‌‌‌توانید بدون هیچ گونه دغدغه توسط شماره مجازی این کشور، در همه وب سایت‌‌‌ها و شبکه‌‌‌های اجتماعی موجود برای خود اکانت معتبر بسازید.

در حال حاضر، با توسعه فناوری و اتصالات بین المللی، خرید شماره مجازی امارات تحت عنوان یک راه حل دوست داشتنی برای کسانی مطرح می‌‌‌‌‌‌شود که نیاز به ارتباطات تجاری یا شخص در امارات عربی دارند، جلب توجه نموده است.

خرید شماره مجازی امارات، زمینه ای را برای شما فراهم می‌‌‌‌‌‌کند که در هر نقطه از جهان با استفاده از تلفن‌‌‌های همراه هوشمند خود و چندین سرویس پست الکترونیکی، به صورت کاملا آنلاین با مخاطبین، مشتریان و همکاران خود در ارتباط و تعاملات اجتماعی باشید.

تهیه کردن شماره مجازی امارات، نقش فوق العاده قابل توجهی در سهولت فعالیت کسب و پیشبرد کسب و کار آفلاین و آنلاین دارد. با بهره گیری از ابزار خودکار تلفن همراه و در اختیار داشتن یک شماره مجازی قابل استفاده در کشور امارات، شما می‌‌‌‌‌‌توانید به راحتی با مشتریان و همکاران خود در این ناحیه، تعامل همه جانبه داشته باشید.

در نتیجه، خرید شماره مجازی امارات برای کسب و کارهای بین المللی و فعالان در عرصه بازاریابی آنلاین، یک انتخاب فوق العاده مناسب است که به شما این امکان را می‌‌‌‌‌‌دهد تا با سادگی هرچه تمام تر و کسب سود بیشتر در بازار امارات متحده عربی، حاضر شده و به کسب و کار خود رونق بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *