اطلاعات عمومی امارات, جاذبه‌های شهری

عجیب‌ ترین‌ های دبی : از مکان‌ها و تفریحات عجیب تا قوانین باور نکردنی

دبی یکی از شهرهای جذاب و شگفت‎ انگیز و البته پیشرفته دنیاست. یکی از نقاط تمایز دبی با دیگر شهرهای مشهور سراسر جهان، مکان‎ ها و تفریحات و قوانین عجیبی است که در این شهر وجود دارد. در این مقاله، عجیب‎ ترین مکان‎ های دبی و عجیب‌ترین تفریحات دبی و عجیب‌ترین قوانین دبی و در کل عجیب‌ ترین‌ های دبی را بررسی می‌کنیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

شما همراهان عزیز می توانید برای خرید بلیط تفریحات دبی با تخفیف ویژه از قسمت باجه سایت دبی بلیط اقدام فرمائید.

عجیب ‎ترین مکانهای دبی

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

آشنایی با عجیب‌ ترین مکان‌ های دبی را با برج خلیفه آغاز می‌کنیم. برج خلیفه برج معروف و بسیار بزرگ و زیبایی است که در سراسر جهان شهرت دارد. این برج در دبی واقع است و به‌عنوان بلندترین سازه جهان و یکی از نماد‌‌‌های معروف و شگفت‌انگیز این شهر شناخته می‌‌‌‌‌‌شود. آدریان اسمیت، مهندس مشهور، برج خلیفه را طراحی کرده و در سال ۲۰۱۰، این سازه رسماً افتتاح شده است.

به‌طور کلی، برج خلیفه را می‌‌‌‌‌‌توان یکی از معجزات دنیای مدرن معماری در سراسر جهان دانست. این برج به‌عنوان نمادی از پیشرفت و ثروت دبی و امارات متحده عربی شناخته می‌شود و یکی از مقاصد محبوب گردشگری در سراسر جهان به‌شمار می‌‌‌‌‌‌رود.

ارتفاع برج خلیفه تقریباً ۸۲۸ متر (معادل حدوداً ۲۷۱۷ فوت) است و از هر سازه و برجی در جهان ارتفاع بیشتری دارد. برج خلیفه ۱۶۳ طبقه دارد و می‌‌‌‌‌‌توان آن را مرتفع‎ ترین برج مسکونی دنیا دانست. برج خلیفه، تنها برج مسکونی نیست و مراکز تجاری، رستوران‌‌‌ها، هتل‌‌‌ها و اداره‌های زیادی را نیز در خود جای می‌‌‌‌‌‌دهد.

رستوران آتمسفر (Atmosphere)، یکی از رستوران‌‌‌های مرتفع دنیا، در طبقات فوقانی برج خلیفه واقع شده است. امکان ندارد که به دبی سفر کنید و برای صرف وعده غذایی، خود را به این رستوران دعوت نکنید!

برج خلیفه در روشنایی روز و زیر نور خورشید، نمای بسیار زیبا و چشم‎ نوازی دارد؛ ولی نباید از نمایش بازی‌‌‌های رقص نور و آتش ‎بازی‌‌‌های شگفت‎ انگیز آن در شب غافل باشید. برج خلیفه در شب به‌تنهایی می‌‌‌‌‌‌تواند شما را وسوسه کند تا به دبی سفر کنید. یکی دیگر از وجوه تمایز برج خلیفه دبی با دیگر برج‌‌‌ها، منظره قابل‌مشاهده در بالای این برج است. در بالای برج خلیفه، می‌‌‌‌‌‌توانید مناظر زیبا و چشم‌نوازی از شهر و دریاچه دبی را مشاهده کنید.

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه را می‌‌‌‌‌‌توان نمادی از توانایی انسان در ساخت‌و‌ساز و طراحی برج‌‌‌های مرتفع دانست که بسیار فراتر از حدود جسمانی است. برج خلیفه، در مدت حدود ۶ سال ساخته و همین امر باعث شده است تا به یکی از مکان‌های عجیب دبی تبدیل شود. این برج طراحی منحصر‌به‌فرد و پیشرفته‌ای دارد که به‌شکل مخروط است و سه بخش متفاوت دارد. برج خلیفه به‌نوعی بیانگر اندیشه‌‌‌های معماران مطرح دنیاست. مهندسان معمار برای طراحی این برج از عناصر معماری اسلامی‌‌‌‌‌‌ و هنری الهام گرفته‌اند و آن را به بهترین شکل به بنایی مدرن و نوین تبدیل کرده‌اند.

ناگفته نماند که برج خلیفه از فناوری‌‌‌های پیشرفته مهندسی عمران و سیستم‌‌‌های مکانیکی و الکتریکی به‌روز استفاده و این امکان را فراهم می‌کند تا در شرایط متفاوت آب‌و‌هوایی و زلزله، دچار هیچ‌گونه تزلزل و ناهمگونی نشود.

مغازه‌‌‌ها و فروشگاه‌‌‌های لوکس، رستوران‌‌‌های دارای منوهای متنوع و بین‌المللی، هتل‌‌‌های بین‌المللی و موزه‌‌‌های خاطره ‎انگیز، همه‌و‌همه در برج خلیفه جای دارند و آن را به مقصدی ایده آل برای خرید و تفریح تبدیل کرده‌اند.

در برج خلیفه، پله‌‌‌های فراوانی تعبیه شده است. این برج ۲۹۸۷ پله دارد که از طبقه زمینی تا قسمت فوقانی آن می‌‌‌‌‌‌رسد. از این پله‌‌‌ها بیشتر‌ ‌‌‌‌‌برای پیاده‌روی در زمان وقوع طوفان استفاده می‌‌‌‌‌‌شود. نکته دیگر اینکه برج خلیفه را به‌دلیل ارتفاع زیاد و طراحی کم‌نظیرش می‌‌‌‌‌‌توان یکی از اهداف مهم تصویربرداری ماهواره‎ای جهان دانست.

هدف از ساخت برج خلیفه دبی چه بوده است؟

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه دبی (Burj Khalifa)

برج خلیفه، یکی از سازه‌های عجیب‎ دبی و حتی جهان‌، برای نمایش قدرت و ثروت دبی ساخته شده است. این سازه کم‌نظیر توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب و شهر دبی را به شهری بین‌المللی و مقصد تجاری و گردشگری و معماری معتبری در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

در برج خلیفه، از فناوری‌‌‌های پیشرفته مهندسی و ساخت‌و‌ساز استفاده شده است؛ از‌جمله سیستم خنک‌سازی پیشرفته و سیستم حفاظت دربرابر آتش. افزون‌ بر این، برج خلیفه باعث شده است تا محیط‌زیست پایداری در دبی برقرار باشد. دلیل این امر بهره‌گیری از منابع تجدید‌پذیر انرژی و سیستم‌‌‌های کاهش مصرف انرژی است.

برج خلیفه به این دلایل به یکی از بناهای مدرن عجیب دنیا تبدیل شده است:

  • مرتفع‎ ترین ساختمان دنیا
  • مرتفع ‎ترین سازه مستقل دنیا
  • مرتفع ‎ترین سکوی دید
  • مجهز به آسانسوری با طولانی‎ ترین مسافت
  • مجهز به بلندترین آسانسور خدماتی در سطح دنیا

پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

پالم جمیرا را می‌‌‌‌‌‌توان یکی دیگر از عجیب‌ترین مکان‌های دبی دانست. این جزیره به‌گونه‌ای طراحی شده است که نخل‎ ماهی را در ذهن تداعی می‌‌‌‌‌‌کند و یکی از نمادهای شهر دبی به‌حساب می‌‌‌‌‌‌آید. بسیاری از گردشگران پالم جمیرا را به‌عنوان مقصد گردشگری خود در سفر به دبی انتخاب می‌‌‌‌‌‌کنند. در این جزیره اعجاب‌انگیز، تعداد زیادی هتل و منزل لوکس وجود دارد. از‌ جمله هتل‌‌‌های معروف پالم جمیرا می‌‌‌‌‌‌توان به آتلانتیس و پالم جمیرا و رویال ویلا اشاره کرد.

یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم دبی آکواریوم بزرگ آکواونتور است که در هتل آتلانتیس در پالم جمیرا قرار دارد. در این آکواریوم، می‌‌‌‌‌‌توان انواع موجودات دریایی عجیب‌و‌غریب را مشاهده کرد. جزیره پالم جمیرا به تعدادی باشگاه و رستوران و مراکز تجاری نیز مجهز است که خدمات متنوعی را به گردشگران و ساکنان این منطقه ارائه می‌‌‌‌‌‌دهند.

پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

پالم جمیرا (Palm Jumeirah)

جزیره پالم جمیرا درواقع منطقه‌ای مسکونی و تجاری است که به شهر دبی متصل شده است. درمجموع، جزیره پالم جمیرا دبی را می‌‌‌‌‌‌توان ابتکاری در صنعت معماری دنیا دانست. این جزیره باعث شده است تا دبی به شهری مدرن و لوکس تبدیل شود و به‌عنوان مقصد گردشگری و سرگرمی ‌‌‌‌‌‌مهمی برای گردشگران سراسر جهان به‌حساب بیاید.

برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب نیز ازجمله عجیب‌ترین مکان‌های دبی محسوب می‌شود. برج العرب شامل ساختمان‌‌‌ها و هتل‌‌‌های لوکس می‌‌‌‌‌‌شود؛ ازاین‌رو، به‌عنوان یکی از برج‌های مشهور جهان شناخته می‌شود. طراحی منحصر‌به‌فرد و معماری جذاب این برج باعث جذابیتش شده و آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری ایده آل دبی تبدیل کرده است.

برج العرب در ساحل شمالی شهر دبی قرار دارد و به‌صورت مصنوعی روی جزیره‌ای کوچک در خلیج‌فارس از مواد اولیه لوکسی مثل طلا و شیشه‌‌‌های معدنی ساخته شده است. برج العرب درحدود ۳۲۸ متر ارتفاع دارد. اگر از بیرون به برج العرب نگاه کنید، می‌‌‌‌‌‌بینید که به‌شکل بادبان کشتی طراحی شده است و به‌سمت دریا بازتاب داده می‌‌‌‌‌‌شود.

برج العرب اتاق‌‌‌ها و سوئیت‌‌‌های لوکس و جذابی دارد که می‌‌‌‌‌‌توانید منظره جذاب اقیانوس و شهر دبی را از پنجره این سوئیت‌‌‌ها نظاره‌گر باشید. در این هتل، رستوران‌‌‌ها و بارهای مجللی نیز به‌چشم می‌خورند که در آن‌ها، انواع غذاها و نوشیدنی‌‌‌های خوش‌مزه و لذیذ سرو می‌‌‌‌‌‌شوند.

برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب (Burj Al Arab)

تفریحات عجیب دبی از‌جمله اسپا و سالن ورزشی و استخر شنا را می‌‌‌‌‌‌توان در برج العرب تجربه کرد. اگر به‌عنوان گردشگر از برج العرب بازدید کنید، به ساحل خصوصی این هتل نیز می‌‌‌‌‌‌توانید دسترسی داشته باشید. فراموش نکنید که برای اقامت در برج العرب باید هزینه زیادی کنار بگذارید؛ چون برج العرب یکی از هتل‌‌‌های لوکس و اختصاصی دنیا شناخته می‌‌‌‌‌‌شود.

روی‌هم‌رفته، باید بگوییم که برج العرب در‌عین‌حال که یکی از عجیب‌ترین مکان‌های دبی است، نماد فرهنگ و ثروت این شهر نیز محسوب می‌شود و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن به دبی سفر می‌کنند.

دبی مال (Dubai Mall)

دبی مال (Dubai Mall)

دبی مال (Dubai Mall)

گردش در دبی مال یکی از تفریحات ایده آل دبی به‌شمار می‌‌‌‌‌‌رود. دبی مال بزرگ‌ترین و معروف‎ ترین مجتمع‌‌ خرید و تجارت در دبی و حتی جهان را در خود جای داده است. این مجتمع جزو عجیب‌ترین مکان‌های دبی و مقصد تفریحی و تجاری بسیار مهمی برای گردشگران به‌حساب می‌‌‌‌‌‌آید.

دبی مال با بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه معتبر لباس و جواهر و محصولات الکترونیکی و لاکچری، یکی از مراکز خرید بزرگ جهان است. دبی مال در حوالی برج خلیفه قرار دارد و همین موضوع باعث شده است تا گردشگرانی که به بازدید برج خلیفه می‌‌‌‌‌‌روند، به دبی مال هم سر بزنند.

دبی مال (Dubai Mall)

دبی مال (Dubai Mall)

در دبی مال علاوه‌بر فروشگاه‌‌‌ها، امکانات تفریحی متنوعی نیز وجود دارد. ازجمله این امکانات می‌‌‌‌‌‌توان به اتاق بازی، سینما، بیمارستان و حتی اسکله برفی درون‌پیستی اشاره کرد. همچنین، متنوع‎ ترین رستوران‌‌‌ها و آشپزخانه‌‌‌های بین‌المللی را می‌‌‌‌‌‌توان در دبی مال یافت و از غذاهای آن‌ها لذت برد.

نکته مهم دیگر اینکه در دبی مال می‌‌‌‌‌‌توان انواع رویدادها و نمایش‌‌‌های مختلف، مثل آتش‌بازی و کنسرت و نمایشگاه هنری را تجربه کرد. درمجموع، دبی مال به‌عنوان مرکز تجاری و تفریحی بسیار محبوبی در دبی و حتی دنیا شناخته می‌شود و سالانه میلیون‌‌‌ها گردشگر را جذب خود می‌‌‌‌‌‌کند.

دبی مارینا (Dubai Marina)

دبی مارینا (Dubai Marina)

دبی مارینا (Dubai Marina)

دبی مارینا یکی دیگر از عجیب‌ترین مکان‌های دبی است. دبی مارینا در جنوب شهر قرار دارد و ازجمله پروژه‌‌‌های ساختمانی بسیار بزرگ دبی به‌شمار می‌‌‌‌‌‌آید. دبی مارینا با استفاده از مرفضی تصفیه‌شده از دریای عرب ساخته شده است. این مرفض مشابه کانالی طولانی به طول حدود ۳.۵ کیلومتر در امتداد ساحل است. در اطراف دبی مارینا، می‌‌‌‌‌‌توان برج‌‌‌های تجاری و مسکونی را مشاهده کرد. این برج‌‌‌ها با عنوان آسمان‌خراش‌‌‌های مارینا دبی و تعدادی از آن‌‌‌ها با عنوان آموزگاران شهری نیز شناخته می‌‌‌‌‌‌شوند.

دبی مارینا معماری خاص، جذاب، منحصر‌به‌فرد و مدرنی دارد که با مناظر دریایی زیبا، رستوران‌‌‌های شیک، کافه‌‌‌ها، فروشگاه‌‌‌ها و امکانات متنوع تفریحی، به مقصد گردشگری مهمی برای گردشگران تبدیل شده است. گردشگران می‌‌‌‌‌‌توانند از زیست و نمای شبانه و نورهای نئون مارینا دبی لذت ببرند.

دبی مارینا (Dubai Marina)

دبی مارینا (Dubai Marina)

شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی دبی مارینا را ساختمان‌‌‌های مسکونی و تجاری آن دانست. تعداد زیادی از مردم امارات متحده عربی و سایر نقاط جهان، از برج‌‌‌های مسکونی و اداری مارینا دبی دیدن می‌‌‌‌‌‌کنند. به‌طور کلی، می‌‌‌‌‌‌توان گفت که دبی مارینا نمادی از پیشرفت و ازجمله جاذبه‌های گردشگری مشهور دبی است.

پل میدان دبی (Meydan Bridge)

پل میدان دبی (Meydan Bridge)

پل میدان دبی (Meydan Bridge)

پل میدان دبی (Meydan Bridge) را نیز می‌‌‌‌‌‌توان یکی از عجیب‌ترین مکان‌های دبی دانست. این پل در محدوده میدان دبی قرار گرفته است و در شمال دبی باعث اتصال مناطق مختلف این شهر می‌‌‌‌‌‌شود.

پل میدان دبی لقب معروف‎ترین پل این شهر را نیز ازآنِ خود کرده و مهم‎ترین ویژگی‌اش طراحی و معماری خاص و منحصر‌به‌فرد آن است. این پل قوس‌‌‌های بلند و منحنی‌شکل با طراحی زیبا و ظاهری جذاب دارد. پل میدان از میان معابر بسیار مهم شهر دبی عبور می‌‌‌‌‌‌کند و خودروها و عابران پیاده از آن استفاده می‌کنند.

پل میدان دبی ازلحاظ مهندسی و فناوری نیز بسیار جالب توجه است و نمایی زیبا و جذاب از شهر دبی را به‌تصویر می‌‌‌‌‌‌کشد. درکنار مناظر شهری، از این پل به‌عنوان یکی از عناصر منظره‌سازی شهری دبی یاد می‌‌‌‌‌‌شود و گردشگران با قدم‌زدن در آن می‌توانند سفرشان را خاطره‌انگیزتر کنند.

برج کایان دبی (Cayan Tower)

برج کایان دبی (Cayan Tower)

برج کایان دبی (Cayan Tower)

برج کایان دبی از‌جمله عجیب‌ترین مکان‌های دبی و یکی از برج‌‌‌های بلند و خاص جهان است که نمادی از توسعه و فناوری پیشرفته دبی به‌حساب می‌آید. ویژگی منحصر‌به‌فرد این برج ساختار منحنی‌شکل و پیچیده آن است که با استفاده از ارتقای طبقه‌به‌طبقه و متدرج آن ایجاد شده است. این ترتیب در طبقه‌‌‌های برج ایجاد می‌شود و به‌نظر می‌‌‌‌‌‌رسد که برج در حال چرخش است. طراحی جذاب برج کایان دبی باعث شده است تا با نام‌‌‌های دیگری از‌جمله برج دندانه‌دار یا برج پوشان نیز شناخته ‌‌‌‌‌‌شود.

برج کایان دبی حدود ۳۰۰ متر ارتفاع دارد و ازنظر ارتفاع، یکی از برج‌‌‌های مسکونی بلند جهان است. در این برج، واحدهای مسکونی زیادی وجود دارد و گردشگران از بالای آن می‌توانند مناظر زیبای شهر دبی و شاهکارهای معماری آن را مشاهده کنند. نکته دیگر اینکه برج مذکور در نزدیکی مراکز خرید و رستوران و امکانات تفریحی دیگر قرار گرفته است.

دبی فریم (Dubai Frame)

دبی فریم (Dubai Frame)

دبی فریم (Dubai Frame)

دبی فریم که با نام قاب دبی نیز شناخته می‌‌‌‌‌‌شود، ساختمانی معروف در شهر دبی و یکی دیگر از عجیب‌ترین مکان‌های دبی است. دبی فریم قابی به ارتفاع ۱۵۰ متر است و ترکیبی از عناصر مدرن و معماری سنتی را در خود دارد.

ویژگی اصلی دبی فریم افق خطی شهر دبی است که از درون ساختمان به‌طور برجسته نمایش داده می‌‌‌‌‌‌شود. این افق خطی به‌صورت خطی جداکننده بین قسمت‌‌‌های جدید و قدیمی ‌‌‌‌‌‌شهر دبی کار می‌‌‌‌‌‌کند و از پله‌‌‌ها و تعدادی آسانسور تشکیل شده است که می‌‌‌‌‌‌توانید به قسمت فوقانی برج بروید و از منظره‎ای زیبا شهر دبی را زیرنظر بگیرید.

در طبقه پایین دبی فریم، موزه‌ای با نام «گذشته دبی» دیده می‌‌‌‌‌‌شود که به گردشگران تاریخ و تحولات شگفت‌انگیز شهر دبی را نشان می‌دهد. روی‌هم‌رفته، دبی فریم به‌ویژه در ساعات تاریکی شب، نورپردازی زیبا و جذاب و شکوه‌آفرینی ایجاد می‌‌‌‌‌‌کند که برای بازدیدکنندگان بسیار خاطره‌انگیز است.

عجیب ترین تفریحات دبی

پس از آشنایی با عجیب‌ترین مکان‌های دبی، حالا نوبت آن است تا به‌سراغ عجیب‌ ترین تفریحات دبی برویم. در ادامه مقاله، شما را با عجیب ‎ترین تفریحات دبی آشنا می‌کنیم.

استخر دیپ دایو دبی (Deep Dive Dubai)

استخر دیپ دایو دبی (Deep Dive Dubai)

استخر دیپ دایو دبی (Deep Dive Dubai)

استخر دیپ دایو ازجمله عجیب‌ترین تفریحات دبی به‌حساب می‌‌‌‌‌‌آید. اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید غواصی هیجان‌انگیزی را تجربه کنید، استخر دیپ دایو را فراموش نکنید. استخر دیپ دایو دبی عمیق‎ ترین استخر جهان است و با ارتفاع ۶۰ متر و ظرفیت ۱۴میلیون آب شیرین تصفیه‌شده با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد، تجربه عجیب‎ ترین تفریح دبی، یعنی غواصی در دنیای جذاب آب را برای شما فراهم می‌کند.

درواقع، این استخر مصنوعی را می‌‌‌‌‌‌توان شهری غرق‌شده با همه جزئیات نظیر خیابان‌‌‌ها، رستوران‌‌‌ها‌، آپارتمان‌‌‌ها و گاراژهای متعدد دانست. اگر دنبال لذت تجربه شناکردن در اعماق زیاد هستید، به استخر دیپ دایو دبی می‌‌‌‌‌‌توانید مراجعه کنید. هنگام شنا در دیپ دایو، نگران غرق‌شدن نباشید؛ چراکه برای حفظ جان شما، ۵۶ دوربین در زیر آب با امکان نظارت و محفظه فشرده‌سازی تعبیه شده است تا با خیال آسوده تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز داشته باشید.

رستوران Dubai Dinner in the Sky

رستوران Dubai Dinner in the Sky

رستوران Dubai Dinner in the Sky

آیا می‌خواهید میزان آدرنالین بدنتان را با غذا‌خوردن زیاد کنید؟ آیا دوست دارید در آسمان زیبای شهر دبی و ارتفاع ۵۰متری غذا بخورید؟ پس تجربه یکی از عجیب‌ترین تفریحات دبی، یعنی غذا خوردن در Dinner in The Sky را از دست ندهید.

این رستوران در فهرست ده رستوران عجیب جهان قرار دارد. در رستوران Dinner in the Sky، می‌‌‌‌‌‌توانید فضایی مجلل که با جرثقیل طراحی شده است، برای صرف غذا، ناهار، شام یا عصرانه تجربه کنید.

اگر از ارتفاع می‌ترسید، بازهم از تجربه عجیب‎ترین تفریح دبی، یعنی غذاخوردن در رستوران Dinner in the sky نگذرید. این رستوران تمامی ‌‌‌‌‌‌نکات ایمنی را رعایت کرده است و می‌‌‌‌‌‌توانید با خیالی راحت خاطره‌ای به‌یاد‌ماندنی را برای خود رقم بزنید.

VR Park دبی

VR Park دبی

VR Park دبی

در دبی مال، بزرگ‌ترین VR Park جهان وجود دارد. این پارک ازجمله عجیب‌ترین تفریحات دبی و اولین پارک VR خاورمیانه محسوب می‌شود. VR Park دبی در دو طبقه ساخته شده است و واقعیت مجازی را می‌‌‌‌‌‌توانید در مجموعه‎ای از ژانرهای اکشن، ماجراجویی، رمز‌آلود و… تجربه کنید.

بیش از ۲۵ تفریح و بازی تک‌نفره و چند‌نفره براساس واقعیت مجازی در VR Park وجود دارد. با استفاده از واقعیت مجازی، می‌‌‌‌‌‌توانید از دیوارهای برج خلیفه پایین بپرید، با فضاپیما سفر کنید، با استفاده از دوچرخه‌‌‌های جادویی یا صندلی پرنده در آسمان‌‌‌ها سفر کنید، با پاراگلایدر پرواز و هجوم آدرنالین را به رگ‌‌‌های خود احساس کنید. به‌طور کلی، در VR Park می‌‌‌‌‌‌توانید در رؤیای واقعی خود غرق شوید و روزی جذاب و هیجان‌انگیز را در دبی تجربه کنید.

زیپ‌لاین جبل جیس دبی

زیپ‌لاین جبل جیس دبی

زیپ‌لاین جبل جیس دبی

زیپلاین جبل جیس دبی یکی دیگر از عجیب‌ترین تفریحات دبی است. طویل‎ترین زیپ‌لاین جهان برفراز مرتفع‎ ترین کوه امارات قرار دارد و ازجمله مناطق گردشگری جذاب دبی به‌حساب می‌‌‌‌‌‌آید. زیپ‌لاین دبی با ۳.۱ کیلومتر طول، رکورد گینس را از‌آنِ خود کرده است.

ارتفاع زیپ‌لاین جبل جیس دبی حدود ۱۶۸۰ متر و سرعت حرکت در آن، حدود ۱۳۵ کیلومتربرساعت است. در جبل جیس دمای هوا حدوداً ۱۰ درجه سانتی‌گراد خنک ‎تر از هوای شهر دبی است؛ ازاین‌رو، این منطقه به یکی از مکان‌‌‌های متفاوت برای ماجراجویی در دل کویر تبدیل شده است.

پارک تفرحی برادران وارنر

پارک تفرحی برادران وارنر

پارک تفرحی برادران وارنر

یکی دیگر از عجیب ‎ترین تفریحات دبی پارک تفریحی برادران وارنر و ملاقات با شخصیت کارتونی دلخواهتان است. برای دیدن شخصیت‌‌‌های کارتونی مدنظر خود، کافی است به این پارک بروید. در اصل، پارک تفریحی برادران وارنر بزرگ‎ترین پارک سرپوشیده جهان است و در این دنیای کوچک، می‌‌‌‌‌‌توانید حسابی خاطره‌بازی کنید. برای مثال، وارد دنیای خانواده فلاینت استون شوید و در‌کنار بتمن و سایر شخصیت‌‌‌های کارتونی دلخواهتان، سوار ترن‌‌‌های هوایی عجیب و هیجان‌انگیز شوید و بهترین خاطره زندگی خود را رقم بزنید.

اگر فکر می‌‌‌‌‌‌کنید پارک سرپوشیده برادران وارنر فقط مخصوص کودکان است، سخت در‌اشتباه هستید. شما می‌‌‌‌‌‌توانید به بخش‌‌‌های مخصوص بزرگ‌سالان مراجعه کنید و برگ‌برگ دفترچه خاطرات دوران کودکی‌تان را ورق بزنید. به‌عنوان نمونه، سوار ماشین اسکوبی شوید و سرزمین شخصیت‌‌‌های دلخواهتان را ببینید و تجربه عجیب ‎ترین تفریحات دبی را برای خود رقم بزنید.

دهکده جهانی دبی (Global Village)

دهکده جهانی دبی (Global Village)

دهکده جهانی دبی (Global Village)

اگر به دبی سفر کرده‌اید و به‌دنبال تجربه عجیب ترین تفریحات دبی هستید، دهکده جهانی دبی را فراموش نکنید. در این دهکده جهانی، می‌‌‌‌‌‌توانید سفر به بیش از ۹۰ کشور مختلف جهان را تجربه کنید. غرفه‌‌‌های بسیار جذاب و شگفت‎ انگیزی در سراسر این دهکده وجود دارند و گردشگران می‌‌‌‌‌‌توانند از غرفه‌‌‌ها بازدید کنند و با فرهنگ‌‌‌های مختلف کشورها آشنا شوند. در هرکدام از این غرفه‌‌‌ها، نمادی از غذاهای مختلف، مکان‌‌‌های دیدنی و زبان‌ها، لباس‌‌‌ها، فرهنگ، آداب و رسوم مردم هر کشور وجود دارد. پس توصیه می‌کنیم بازدید از دهکده خیالی دبی را از دست ندهید.

درمجموع، باید بگوییم که اگر می‌خواهید نهایت هیجان را در سفر به دبی تجربه کنید، باید به‌سراغ عجیب‎ ترین تفریحات دبی نظیر استخر دیپ دایو، VR Park، زیپ‌لاین جبل جیس، پارک تفریحی برادران وارنر، دهکده جهانی دبی و رستوران Dinner in the Sky بروید.

عجیب ترین قوانین دبی

عجیب ‎ترین قوانین دبی

عجیب ‎ترین قوانین دبی

پس از آشنایی با عجیب‌ترین مکان‌های دبی و عجیب‌ترین تفریحات دبی، نوبت آن است که به‌سراغ عجیب‌ترین قوانین دبی برویم. اگر در پی سفر به دبی یا اقامت در این شهر رؤیایی هستید، باید از عجیب ‎ترین قوانین دبی آگاهی داشته باشید تا دچار غافل‌گیری نشوید. درادامه، به شماری از این قوانین اشاره خواهیم کرد.

فحاشی در شبکه‌‌‌های اجتماعی ممنوع!

فحاشی در شبکه‌‌‌های اجتماعی ممنوع!

فحاشی در شبکه‌‌‌های اجتماعی ممنوع!

ممنوعیت فحاشی در شبکه‌های اجتماعی یکی از عجیب‌ ترین قوانین دبی است. اگر در دبی زندگی می‌‌‌‌‌‌کنید یا به دبی سفر کرده‎اید، در فضای مجازی و شبکه‌‌‌های اجتماعی باید مراقب رفتار خود باشید. فرض کنید در یکی از روزها فارغ از مشکلات روزمره، با دوستان خود مشغول گپ‌زدن در فضای مجازی هستید و موضوعی شما را عصبانی می‌‌‌‌‌‌کند و ناگهان پیامی ‌‌‌‌‌‌حاوی ناسزا ارسال می‌‌‌‌‌‌کنید.

باید بدانید که قوانین سایبری بسیار سخت‎گیرانه‎ ای در دبی حاکم است. برای نمونه، فرستادن پیام حاوی فحش در واتساپ ممکن است باعث شود تا به پرداخت جریمه‎ای ۲۵۰هزاردرهمی ‌‌‌‌‌‌یا حتی تبعید از دبی مجبور شوید. این قوانین سخت‌گیرانه نه‌تنها برای پیام‌‌‌های عمومی، بلکه برای گفت‌وگو‌‌‌های خصوصی نیز وجود دارد.

پس اگر در دبی یا هر نقطه دیگری از امارات ساکن هستید، مراقب باشید که چه پیامی در فضای مجازی و شبکه‌‌‌های اجتماعی ارسال می‌‌‌‌‌‌کنید. گاهی مسائلی که در ایران بسیار عادی و حتی بی‌‎اهمیت تلقی می‌شود، ممکن است در دبی باعث دردسر شما شود.

فحاشی در ملأعام ممنوع!

فحاشی در ملأعام ممنوع!

فحاشی در ملأعام ممنوع!

یکی دیگر از عجیب‌ترین قوانین دبی ممنوعیت فحاشی در ملأعام است. تا‌به‌حال دیده‎اید در بازار و کوچه و خیابان‌‌‌های ایران چند نفر شروع به فحاشی کنند و چند دقیقه بعد همه‌چیز به روال عادی برگردد؟ این اتفاق اگر در دبی بیفتد، باعث می‌‌‌‌‌‌شود که افراد درگیر ماجرا به حداکثر یک سال حبس و پرداخت جریمه نقدی ۱۰هزاردرهمی محکوم شوند.

سرک‌کشیدن در تلفن‌همراه دیگران ممنوع!

سرک‌کشیدن در تلفن‌همراه دیگران ممنوع!

سرک‌کشیدن در تلفن‌همراه دیگران ممنوع!

ممنوعیت سرک‌کشیدن در تلفن‌همراه دیگران نیز ازجمله عجیب‌ترین قوانین دبی است. فرض کنید به‌عنوان گردشگر به دبی مسافرت کرده‎اید و با یکی از دوستانتان برای صرف قهوه به کافی‎ شاپ رفته ‎اید. دوست شما برای شست‌وشوی دستانش به سرویس بهداشتی می‌رود و تلفن‌همراهش را روی میز جا می‌گذارد. شما کنجکاوانه تلفن‌همراه او را برمی‌دارید و پیام‌‌‌ها و تصویرهای او را مشاهده می‌‌‌‌‌‌کنید.

اگر این اتفاق بیفتد، باید بدانید که طبق عجیب‎ ترین قوانین دبی خطای خیلی بزرگی مرتکب شده ‎اید و ممکن است به حبس و پرداخت جریمه ۱۰۰هزار تا ۵۰۰هزار درهمی محکوم شوید. این قوانین برای همه افراد، حتی برای گردشگران، لازم‌الاجراست. ازاین‌رو، توصیه می‌کنیم که اگر به دبی یا هر شهر دیگری از امارات مسافرت کرده‎اید، بهتر است به تلفن‌همراه دیگران سرک نکشید.

خوردن و نوشیدن در وسایل نقلیه عمومی‌‌‌‌‌‌ ممنوع!

خوردن و نوشیدن در وسایل نقلیه عمومی‌‌‌‌‌‌ ممنوع!

خوردن و نوشیدن در وسایل نقلیه عمومی‌‌‌‌‌‌ ممنوع!

یکی دیگر از عجیب‌ترین قوانین دبی ممنوعیت خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه عمومی است. فرض کنید که به‌تازگی به دبی مسافرت کرده‌اید. سوار مترو می‌‌‌‌‌‌شوید و ناگهان احساس گرسنگی شدید می‌‌‌‌‌‌کنید و میوه یا نوشیدنی را از کیفتان بیرون می‌آورید و میل می‌‌‌‌‌‌کنید. در همین حین، یکی از مأموران امنیتی به شما نزدیک می‌شود و  تذکر می‌‌‌‌‌‌دهد که قوانین محلی را نقض کرده‎اید.

پیش از سفر به دبی، باید بدانید که نوشیدن و خوردن در وسایل نقلیه عمومی ممنوع است و این کار شاید جرایم سنگینی برایتان در پی داشته باشد. جریمه‌‌‌ها ممکن است بین چند‌صد تا چندهزار درهم و به شدت تخلف و تصمیم مأمور اجرایی وابسته باشند.

این قوانین کاملاً اجرایی هستند و استثنایی برای آن‌ها وجود ندارد. اگر از قوانین محلی دبی اطلاعی نداشته باشید و آن‌ها را نقض کنید، علاوه‌بر جریمه، ممکن است با مشکلات اداری و قضایی روبه‌رو شوید. برخی مواقع نیز امکان دارد این تخلفات در پرونده شما ثبت شود و درنهایت، روی ویزای شما اثر نامطلوبی بگذارد.

استفاده از VPN در دبی ممنوع!

استفاده از VPN در دبی ممنوع!

استفاده از VPN در دبی ممنوع!

درادامه آشنایی با عجیب‌ترین قوانین دبی، به‌سراغ ممنوعیت استفاده از VPN می‌رویم. در دبی، استفاده از VPN موضوع بسیار حساسی است و تعدادی از مردم آن‌‌‌ها را می‌فروشند و به این شیوه برای خود درآمدزایی می‌کنند. قانون فدرال شماره ۵ سال ۲۰۱۲ به مبارزه با جرایم فناوری اطلاعات معروف به قوانین جرایم سایبری مربوط می‌شود که باعث ایجاد تغییرات جدیدی شده است.

باید بدانید که اگر از آدرس آی‌پی قلابی یا آدرسی از سمت شخص ثالث استفاده کرده‎اید، جرم مرتکب شده‎اید و مجازات آن زندان یا جریمه‌ای بین ۵۰۰هزار تا ۲میلیون درهم است. در‌صورتی‌که از VPN برای اهداف مجاز استفاده کنید (مثلاً دسترسی به شبکه‌‌‌های داخلی شرکت‌‌‌ها)، جرم ‌‌‌‌‌‌محسوب نمی‌‌‌‌‌‌شود؛ ولی اگر از آن برای ارتکاب جرم یا تقلب استفاده کنید، قانونی وجود دارد که از آن جلوگیری کند.

داشتن خودرو کثیف در دبی ممنوع!

داشتن خودرو کثیف در دبی ممنوع!

داشتن خودرو کثیف در دبی ممنوع!

ممنوعیت داشتن خودرو کثیف یکی دیگر از عجیب‌ترین قوانین دبی است. دبی شهری زیبا و با جاذبه‌های گردشگری فراوان است؛ پس باید بدانید که داشتن خودرو کثیف ممکن است برایتان جریمه به‌دنبال داشته باشد. در دبی، اگر خودرو کثیفی داشته باشید و آن را در مکان‌های عمومی پارک کنید، باید ۵۰۰ درهم جریمه بپردازید. شهرداری دبی قانون یادشده را با این هدف وضع کرده است که زیبایی‌های شهری حفظ شود.

پیش از جریمه، شهرداری دبی به مالکان خودروهای کثیف تذکر می‌دهد و صاحبان آن‌ها ۱۵ روز زمان دارند تا خودرو خود را تمیز کنند؛ وگرنه مأموران خودرو را به پارکینگ‌های مخصوص خودروهای کثیف منتقل می‌کنند و حتی بدتر از آن، ممکن است در حراجی آن‌ها را بفروشند.

به‌طور کلی، دبی ازجمله مقاصد گردشگری مهم جهان به‌شمار می‎رود و درآمد زیادی از‌طریق گردشگری به‌دست می آورد؛ پس حفظ زیبایی شهر برای دبی بسیار اهمیت دارد. اگر تمایل دارید به دبی مسافرت کنید یا مقیم این شهر هستید، بهتر است همیشه تلاش کنید تا خودرو خود را تمیز نگه دارید تا از جریمه‌های سنگین و مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *