اطلاعات عمومی امارات, تورها

تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی

تور صحرا دبی

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی دبی صحرای دبی است که با نام سافاری دبی شناخته می‌شود. طیف کثیری از مسافرانی که به دبی سفر می‌کنند از تورهای صحرا در تابستان دبی استفاده می‌کنند و سافاری دبی را از دست نمی‌دهند. تورهای صحرا در تابستان دبی یک تجربه فراموش نشدنی به شمار می‌آیند و سفر به دبی را به یک سفر خاطره‌انگیز تبدیل می‌کنند. ما در این مقاله به تور صحرای دبی پرداخته‌ایم و امکانات این تور و تمامی تفریحاتی که شما می‌توانید در صحرای دبی تجربه کنید را به شما معرفی کرده‌ایم. برای آشنایی با تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی با مجله‌ دبی‌بلیط باشید.

تورهای صحرا در تابستان دبی

بی‌شک تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی است. مدت زمان تورهای صحرا یا همان سافاری دبی یک روز است. این تور از ساعت 14:30 ظهر آغاز می‌شود و 7 ساعت ادامه دارد. برای رفت و برگشت این تور، ترانسفر از هتل تا صحرا و بالعکس به صورت رایگان انجام می‌گیرد. این تور یکی از بهترین تورهای گردشگری دبی است که پیشنهاد می‌کنیم از دست ندهید. خاطره بی‌نظیری که بعد از اجرای این تور در ذهن می‌ماند با هیچ یک از تورها قابل مقایسه نیست.

چرا تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی هستند؟

تورهای صحرا در تابستان دبی

تورهای صحرا در تابستان دبی

در تور سافاری دبی کارهای مختلفی می‌توان انجام داد. اگر تنها به دنبال سکوت و ریلکسیشن و تماشای کویر باشید می‌توانید به راحتی در اقامت‌گاه‌های ویژه ساکن شوید و از آرامش کویر لذت ببرید. قدم زدن روی شن‌ها، عکاسی، دیدن غروب خورشید و  آسمان پرستاره شب هرکدام می‌توانند احساس خوشایندی را در شما به وجود آورند که تا همیشه در ذهن شما ماندگار باشد.

اگر هم به هیجان و بازی‌های پر تحرک علاقه‌مند باشید باز هم تورهای صحرا در تابستان دبی یک تجربه فراموش نشدنی برای شما می‌سازند. از لندکروز سواری تا پرواز با پاراگلایدر! تفریحاتی که باعث ترشح آدرنالین می‌شوند و شما را به اوج هیجان می‌رسانند.

تمامی تفریحات تورهای صحرا در تابستان دبی

لندکروز سواری روی شن‌ها (Dune Bashing)

لندکروز سواری روی شن‌ها (Dune Bashing)

لندکروز سواری روی شن‌ها (Dune Bashing)

Dune bashing یا رانندگی آفرود پرسرعت روی تپه‌های شنی اصلی‌ترین تفریح در تورهای صحرا در تابستان دبی است. از آن‌جا که صحرای دبی شن‌های نرم و روانی دارد هم نوع خاصی از ماشین را می‌طلبد و هم راننده‌ای حرفه‌ای که بتواند در این مسیر با سرعت بالا رانندگی کند و تعادل ماشین را حفظ کند. معمولا ماشین‌هایی که برای این گردش مورد استفاده قرار می‌گیرند، ماشین های شاسی بلند مثل تویوتا لندکروز و نیسان پاترول هستند. این ماشین‌ها در تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما می‌سازند.

هیجانی که از سواری با سرعت بالا در یک مسیر شنی پر افت و خیز نصیبتان می‌شود قطعا به یکی از فراموش نشدنی‌ترین خاطرات شما تبدیل خواهد شد. لندکروز سواری روی شن‌ها اصلی‌ترین تفریح سافاری دبی است که معمولا همه گردشگران آن را تجربه می‌کنند. این تفریح چنان مشهور است که بسیاری از گردشگران از سافاری دبی تنها همین تصور را در ذهن دارند.

اسکی روی شن (Sandboarding)

اسکی روی شن (Sandboarding)

اسکی روی شن (Sandboarding)

یک زمانی اگر اسم اسکی به گوشمان می‌خورد سریع کوهستانی پر برف را متصور می‌شدیم با دمای زیر صفر و ورزشکارانی که پوشاک گرم به تن داشتند. اما امروزه اسکی فقط مختص برف و کوهستان نیست بلکه یک نوع اسکی در دبی وجود دارد که روی تپه های قرمز و زیر خورشید داغ امارات قابل اجراست. اسکی روی شن یکی از تفریحات هیجان‌انگیز و مفرح تورهای صحرا در تابستان دبی است که بسیار خاطره‌انگیز خواهد شد. اسکی روی شن‌های قرمز رنگ قطعا تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای هر گردشگری‌ست و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. این تفریح به دو شکل انجام می‌گیرد:

اسکی روی شن با چوب اسکی

اسکی روی شن با چوب اسکی

اسکی روی شن

خوبی اسکی روی شن این است که برعکس اسکی روی یخ، به واسطه نرمی شن ها هیچ خطری متوجه هیچ کسی نخواهد شد و هیچ‌گونه نگرانی از بابت مصدومیت متوجه شما نیست. در سفر به دبی این تفریح را به هیچ وجه از دست ندهید چرا که یکی از تجربه های بکر و خاص شما خواهد شد که ممکن است در هیچ‌یک از سفرهای شما شبیه آن پیدا نشود.

سندبوردینگ در صحرای دبی

اسکی روی شن با اسلایدهای لغزنده

اسکی روی شن

سندبوردینگ برای دوستداران اسکی روی شن فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. بدین صورت که تسمه این سدبورد و پابند را به پای خود می‌بندید و سر خوردن از بالای تپه شنی به پایین را درست مثل زمانی‌که در دامنه کوه  اسکی می‌کنید تجربه می‌کنید. پس یک تخته لغزنده اجاره کنید و این تجربه هیجان‌انگیز را از دست ندهید. تعدادی از شرکت‌ها مانند Dream Explorer وجود دارند که تجربه کاملی در این زمینه دارند و جلسات آموزشی و تمام راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

موتورسواری با موتورهای چهارچرخ (Dune Buggy)

موتورسواری با موتورهای چهارچرخ (Dune Buggy)

موتورسواری با موتورهای چهارچرخ (Dune Buggy)

اگر عاشق سرعت و هیجان هستید، موتور‌سواری با موتور‌های چهار‌چرخ در تورهای صحرا در تابستان دبی را نباید از دست دهید. شما می‌توانید سوار بر این موتور‌های چهار‌چرخ، با سرعتی زیاد در دل شن‌زار‌ها ماجراجویی کرده و در فراز‌و‌نشیب‌های آن بالا‌و‌پایین بپرید. گفتنی است که دو نوع موتور چهار‌چرخ وجود دارد که یکی کوچک‌تر و دیگری بزرگ‌تر است؛ تا علاوه‌بر بزرگ‌سالان، کودکان نیز بتوانند این تفریح جذاب را تجربه کنند. موتورسواری کودکان روی شن‌های نرم صحرای دبی قطعا تجربه‌ای خاص و جذاب برای کودکان خواهد بود.

بالن سواری

بالن سواری

بالن سواری

یکی از تفریحات بسیار جذاب تورهای صحرا در تابستان دبی که بیشتر افراد از آن بی‌خبر هستند، بالن‌سواری بر فراز صحراست. با اینکه بالن‌سواری در دسته تفریحات گران‌قیمت سافاری دبی قرار دارد اما طرفداران بسیاری دارد. بالا رفتن با بالن بر فراز آسمان و دیدن چشم‌اندازی از صحراهای وسیع و کویرهای گرم تجربه‌ای بی‌نظیر و متفاوت با سایر تفریحات را برای گردشگران ایجاد می‌کند. حتی افرادی که تجربه بالن‌سواری در مناطق مختلف دنیا را دارند، با بالن‌سواری در دبی احساس متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

بالن‌سواری در هوایی گرم و آفتابی که با بالا رفتن بالن، نسیم خنک ملایمی بر تن و صورت بالن‌سواران می‌نشیند و دیدن تلألؤ ماسه‌ها و تماشای چشم‌اندازی طلایی رنگ، همگی از زیبایی‌های بالن‌سواری در دبی است. منظره 360 درجه دبی در بالاترین ارتفاع ممکن، شرایط بسیار خوبی را برای عکاسی و ثبت خاطرات فراهم کرده است. کسانی که نگران امنیت بالن‌سواری هستند، باید بدانند که افراد بسیار ماهر و باتجربه‌ای هدایت و کنترل بالن‌ها را بر عهده دارند. بنابراین با سوار شدن بر بالن کاملا متوجه می‌شوید که چگونه تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما می‌سازند.

پرواز با پاراگلایدر

پرواز با پاراگلایدر

پرواز با پاراگلایدر

پاراگلایدر نیز از آن دست تفریحاتی است که میان دوست‌داران هیجان طرفداران بسیاری دارد. پاراگلایدر به شما این فرصت را می‌دهد تا مانند پرنده‌ای آزاد و رها، بر فراز شن‌زار‌های طلایی‌رنگ به پرواز درآمده و نوازش باد روی پوست خود را حس کنید. پرواز با پاراگلایدر و دیدن چشم‌انداز زیبای کویر امارات لذتی بی‌نظیر را برای شما رقم می‌زند. تماشای چترهای رنگی در حال پرواز نیز در نوع خود جالب خواهد بود.

زیپ لاین

زیپ لاین

زیپ لاین

استفاده از زیپ لاین در تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی را برای افرادی که عاشق آدرنالین و فعالیت‌های پر‌هیجان هستند، به ارمغان می‌آورند. با زیپ لاین می‌توانید جایی میان زمین و آسمان قرار گرفته و با سرعتی تقریباً زیاد بر فراز تپه‌های شنی پر‌واز کنید و خود را به دست باد بسپارید.

شترسواری در سافاری دبی

تورهای صحرا در تابستان دبی

تورهای صحرا در تابستان دبی

شترسواری یکی از تفریحاتی است که هرکس پا به صحرای دبی می‌گذارد امکان ندارد تجربه نکند. سوار شدن بر شترهایی که به شکل بومی و با صنایع دستی تزئین شده‌اند و عکاسی با آن‌ها می‌تواند ساعات خوشی را برای شما رقم بزند. وقتی پا به صحرای دبی می‌گذارید در حقیقت خود را با عجایب و تجربه‌هایی روبه‌رو می‌کنید که برایتان تازگی دارند. از تماشای گونه‌های گیاهی و حشرات عجیب و غریب تا پیمودن صحرای قرمز و تپه‌های شنی آن با شترسواری. خصوصا که این اتفاق در غروبی زیبا رخ بدهد.

عکاسی با شاهین

عکاسی با شاهین

عکاسی با شاهین

یکی از جذابیت‌های تورهای صحرا در تابستان دبی عکاسی از مناظر و غروب زیبای آفتاب صحرای امارات می‌باشد. می‌توانید به این منظره زیبا موارد زیبای دیگری نیز اضافه کنید مثلا می‌توانید با شاهین پرنده نماد کشور امارات که زیبایی عکس شما را دوچندان می‌کنند در منظره غروب عکس بگیرید و یا با شترهایی که خود نماد صحرا و مناطق گرمسیر هستند. شاید هرجایی امکان لمس و دیدن و عکاسی از نزدیک با شاهین را نداشته باشید، اما در تور صحرای دبی این امکان برای شما فراهم است و می‌توانید لحظات شگفت‌انگیزی را برای خود رقم بزنید.

آشنایی با فرهنگ بومی عربی

در ادامه تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی به آشنایی با فرهنگ بومی و محلی امارات و سنت‌های عربی می‌پردازیم.

نقش حنا

نقش حنا

نقش حنا

نقش حنا از آن دسته جذابیت‌های زیبای زنانه است که احتمالا روی دست دختران عرب دیده‌اید. نقش‌های زیبای تتو مانندی که در واقع تتو نیست و نقش حنا یا همان طراحی با حنا می‌باشد. نقش حنا یک هنر کهن به حساب می‌آید که قدمتی هزار ساله دارد و در کشورهای عربی، پاکستان، هند، آفریقا و کشورهای خاورمیانه انجام می‌گیرد. نقش حنا که در تور سافاری دبی اجرا می‌شود، زنان زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

در واقع با مخلوط کردن حنای هندی با موادی مخصوص، خمیری نرم و روان به دست می‌آید که به وسیله آن نقش های ظریف، زیبا، فانتزی و مدرن برای بخش‌های مختلف بدن مثل پا، دست، انگشتان، کتف و غیره طراحی می‌کنند. اگر خانم هستید و قصد رفتن به تورهای صحرا در تابستان دبی را دارید حتما این کار را امتحان کنین و از نقوش زیبای عربی با حنا روی دست و پای خود لذت ببرید.

بادیه‌نشینی

بادیه‌نشینی

بادیه‌نشینی

بعد از یک روز ‌هیجان‌انگیز در کویر دبی، مهمانان می‌توانند جهت رفع خستگی به اقامتگاه‌ها و استراحتگاه‌های بیابانی سنتی و بسیار زیبا مراجعه کنند. این اقامتگاه‌ها از طراحی‌ها و سبک زندگی بادیه نشینی اعراب الهام می‌گیرند و به مهمانان فرصت می‌دهند تا با سبک زندگی و آداب محلی آشنا شوند. در این مکان‌ها، انواع غذاهای سنتی عربی و خاورمیانه‌ای با بالاترین کیفیت سرو می‌شوند.

شب‌مانی در تور صحرای دبی و کمپ‌کردن در این فضای دلنشین، مسافران را با اتفاقات شیرینی روبه‌رو خواهد کرد؛ یکی از این اتفاقات بسیار جذاب و دیدنی، رقص آتش با موزیک‌های شاد است. تمامی این برنامه‌ها باعث می‌شوند کمپینگ در تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی باشد.

رقص و نمایش آتش

رقص و نمایش آتش

رقص و نمایش آتش

رقص آتش دبی یکی از نمایش‌های بسیار زیبا در سافاری دبی است. در این رقص با استفاده از حلقه‌ها و یا مشعل‌های آتشین، هنرهای نمایشی و رقص را همراه با موسیقی اجرا خواهند کرد که دیدن آن بسیار حیرت‌انگیز است. نمایش آتش بازی نیز در تورهای صحرا در تابستان دبی بسیار محبوب است.

رقص عربی

رقص عربی

رقص عربی

رقص عربی یا بلی دنس در واقع یک نوع رقص شکم است و یک رقص مصری به حساب می‌آید. این رقص کاملا بر حرکات قسمت میانی بدن تمرکز دارد. که با لباس و استایل رقص که بسته به کشورها و منطقه های مختلف، شکل متفاوتی دارد، لحظاتی شاد و اجرایی زیبا را به ارمغان می‌آورد. به طوری که یکی از زیباترین بخش‌های سفرتان می‌شود.

رقص و نمایش تانورا

رقص و نمایش تانورا

رقص و نمایش تانورا

اگر می‌خواهید یک رقص زیبا با دامن های چند رنگ و نورانی ببینید، بهترین انتخاب، رقص تانورا است. تانورا در زبان انگلیسی به معنای دامن می‌باشد و این رقص یک رقص فولکلور است که در کشورهای عربی بسیار معروف و شناخته شده است. این رقص برگرفته از رقص صوفی ترکیه و مصر می‌باشد. زیبایی این رقص باعث شده که در کشورهای غیر عربی نیز یک اجرا برای افراد غیر صوفی به حساب بیاید. زیبایی این رقص به گونه‌ای است که چشم از آن برنمی‌دارید  و خاطره‌اش را از ذهنتان دور نمی‌کنید.

چشیدن غذاهای محلی دبی

چشیدن غذاهای محلی دبی

چشیدن غذاهای محلی دبی

از هرچه بگذریم، سخن شکم‌گردی خوش‌تر است! در تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی غذا‌های محلی و سنتی بادیه‌نشینان دبی است. غذا‌های سنتی عربی، به‌لحاظ طبع و طعم، شباهت بسیار زیادی به غذا‌های ایرانی دارند؛ از‌این‌رو شما می‌توانید با خیال راحت، خود را به صرف غذایی خوشمزه دعوت کرده و لذت چشیدن غذا‌های لذیذ آن‌ها را تجربه کنید. در صحرای دبی، انواع غذاهای خوشمزه محلی برای مسافران سرو می‌شود. تست این غذاهای خوشمزه، افراد را با فرهنگ مردم این منطقه آشنا می‌کند و باعث می‌شود که شام بسیار خوشمزه‌ای را در فضایی شاد و دلنشین تجربه کنند.

قلیان عربی در تور سافاری دبی

قلیان عربی در تور سافاری دبی

قلیان عربی در تور سافاری دبی

اگر اهل قلیان کشیدن باشید مطمئنا در مورد قلیان عربی یا شیشا (یک تنباکو به سبک عربی که در قلیان‌های حباب‌دار دود می‌شود) شنیده‌اید که روز به روز در کشورهای غربی و شرقی محبوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم حتما این بار آن را در تورهای صحرا در تابستان دبی امتحان کنید. در کمپ‌ها مکانی جدا برای قلیان کشیدن تعبیه شده که به صورت رایگان می‌توانید استفاده کنید.

پیاده‌روی روی شن‌ها

پیاده‌روی روی شن‌ها

پیاده‌روی روی شن‌ها

هنگام عصر و غروب که هوای کویر رو به خنکی می‌رود، پیاده‌روی با پا‌های برهنه روی شن‌ها، از لذت‌بخش‌ترین و پر‌آرامش‌ترین تفریحاتی است که می‌توان در سافاری دبی تجربه کرد. در زمان خنکی هوا، درنگ نکنید و کفش‌ها را از پا درآورده و بگذارید تا شن‌های نرم و طلایی کویر پا‌هایتان را به‌آغوش بکشد. سپس در جست‌و‌جوی کشف چیز‌های جدید، ماجراجویی در دل کویر را آغاز کنید. البته دقت داشته باشید که زیاد از همراهان و راهنمای خود دور نشوید.

تماشا و عکاسی از غروب خورشید

تماشا و عکاسی از غروب خورشید

تماشا و عکاسی از غروب خورشید

یکی از لحظات بی‌نظیر در تورهای صحرا در تابستان دبی، غروب خورشید است. وقتی که خورشید در آستانه غروب قرار می‌گیرد، شما از نزدیک می‌توانید این منظره طبیعی فوق‌العاده زیبا را تماشا کنید. زمانی‌که آسمان طبقاتی از رنگ‌های زرد و نارنجی را به ارمغان می‌آورد و شما را محو آرامش و شگفتی طبیعت می‌کند، بهترین لحظات را برای عکس‌برداری ارائه می‌دهد. با غروب خورشید در کویر عکس‌های سیلوئت بی‌نظیری را می‌توانید بگیرید که در هیچ مکان دیگری نمی‌توانید آن‌ها را ثبت کنید.

شب‌نشینی در صحرای دبی

شب‌مانی در صحرای دبی

شب‌مانی در صحرای دبی

برای شب‌نشینی در کویر دو راه پیش روی شماست. یکی بادیه‌نشینی‌ست که می‌توانید در چادرهای مخصوص کمپ اقامت کنید و یک شب را بدون دیوار و سقف خانه و هتل در دل طبیعت سر کنید. جلوی چادر خود آتش روشن کنید و از سکوت کویر لذت ببرید و یا اگر کمپینگ در کویر را دوست ندارید می‌توانید به منطقه  Al Maha  Desert Resort & Spa بروید که یک روش لوکس برای ماندن در دل طبیعت است و شامل ویلاهای کوچکی‌ست که هر کدام دارای یک استخر بی‌نظیر خصوصی است. این ویلاهای اختصاصی برای استراحت بهتر و راحت‌تر مهمانان ساخته شده‌اند و تور صحرای دبی را تکمیل می‌کنند. با شب‌مانی در کویر قطعا تورهای صحرا در تابستان دبی: یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما رقم می‌زنند.

تماشا و عکاسی از آسمان پرستاره شب

تماشا و عکاسی از آسمان پرستاره شب

تماشا و عکاسی از آسمان پرستاره شب

عجیب نیست که تماشای آسمان پرستاره شب از اصلی‌ترین دلایل افراد برای سفر به‌سوی کویر است. شب‌های کویر به‌قدری دل‌نشین و دوست‌داشتنی است که لحظه‌لحظه آن وجود شما را پر ‌از لذت و آرامش می‌کند. برای درک بهتر تجربه‌ای که در شب‌های سافاری دبی در انتظار شماست، تصور کنید که در‌ کنار همراهانتان دور آتش نشسته‌اید و با غذا و نوشیدنی‌های لذیذ از شما پذیرایی می‌شود. در این میان گاهی به دلربایی ستارگان در آسمان چشم می‌دوزید و گاهی از تماشای رقص و گوش‌دادن به موسیقی سرمست می‌شوید.

بد نیست بدانید که کویر یکی از بهترین مقاصد عکاسان حرفه‌ای نیز هست. عکاسی از آسمان شب کویر برای عکاسان حرفه‌ای بسیار لذت‌بخش است. اگر شما هم دوربین حرفه‌ای دارید عکاسی از آسمان شب کویر را از دست ندهید.

غذا و پذیرایی در تور سافاری دبی

غذا و پذیرایی در تور سافاری دبی

غذا و پذیرایی در تور سافاری دبی

بعد از استفاده از خدمات بیرون کمپ نظیر آفرود سواری در شن، موتور چهار چرخ، شتری سواری و … حدودا عصر هنگام وارد کمپ می شوید. پذیرایی برای عصر قبل از نمایش و رقص ها شامل چای، قهوه، سمبوسه عصرانه می باشد و بعد از نمایش ها در تورهای صحرا در تابستان دبی شما با انواع غذاهای کبابی و غیر کبابی روبه‌رو می‌شوید. کافی است نگاهی به منوی غذا بیندازید تا با تنوع غذایی آن آشنا شوید. تنوع غذایی بخشی از جذابیت این منو است و خوشمزگی غذاها آن روی سکه منوی غذا می‌باشد. معمولا منوی غذا شامل، انواع سالاد، دسر، برنج، ماکارونی، منوی کبابی، و نوشیدنی های گازدار و آب معدنی می‌باشد.

سخن پایانی

تورهای صحرا در تابستان دبی

تورهای صحرا در تابستان دبی

دبی شهر تفریحات متنوع و سفرهای خاطره‌انگیز است. صحرای دبی یکی از مکان‌هایی است که با تفریحات جذاب خود محبوبیت خاصی نزد مسافران دارد و بسیاری از افراد، دبی را بدون بازدید از صحرای آن ترک نمی‌کنند. تورهای صحرا در تابستان دبی یک تجربه خاطره‌انگیز را برای مسافران رقم می‌زنند و سفر آن‌ها را به یاد ماندنی می‌کنند. ما در این مقاله به معرفی تورهای صحرا در تابستان دبی و امکانات این تورها پرداخته‌ایم. برای آشنایی با تورهای صحرا در تابستان دبی این مقاله را از ابتدا بخوانید.

شما می توانید برای رزرو و خرید بلیط تفریحات دبی با تخفی

سافاری صحرا دبی

سافاری صحرا دبی

ف ویژه به باجه دبی بلیط مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *