اطلاعات عمومی امارات, تفریحات آبی

تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان

تفریحات تابستانی دبی

دبی یکی از مقاصد جذاب سفر برای همه افرادی است که دوست دارند تفریحات خاص و متفاوتی را تجربه کنند. این شهر شگفت‌انگیز همه امکانات لازم برای داشتن یک سفر رویایی را برای مسافران خود فراهم کرده است. نکته جالب توجه در مورد دبی این است که این شهر توریستی با وجود آب ‌و هوای گرم و شرجی خود، هیچ محدودیتی برای ساخت مراکز تفریحی گوناگون قائل نشده است و شما حتی تفریحات زمستانی را هم می‌توانید در دبی تجربه کنید. اما با وجود آب و هوای گرم دبی باز هم برخی از تفریحات آن برای تابستان مناسب‌تر هستند و از جمله تفریحات تابستانی به شمار می‌روند.

در این مقاله ما سعی داریم تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان را معرفی کنیم. این تفریحات جذاب به دلیل اینکه موجب کاهش دمای بدن می‌شوند در فصل تابستان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. پارک‌های آبی و تفریح‌گاه‌های یخی و برفی از جمله این تفریحات هستند. برای آشنایی با تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان با مجله دبی‌‌بلیط همراه باشید.

آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی مال

یکی از تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان مجموعه آکواریوم دبی مال است. این آکواریوم لقب بزرگ‌ترین آکواریوم سرپوشیده جهان را دارد و بیش از 33 هزار جانور آبزی از 200 گونه حیوان را در خود جای داده است. مخزن این آکواریوم 10 میلیون لیتر گنجایش دارد و هنگام تماشای آن خود را در زیر اقیانوس تصور می‌کنید. باغ وحش زیرآبی با محفظه مارها و دیگر حیوانات، حضور در قفس شناور در آکواریوم و دیدن کوسه‌ها و سفره‌ماهی‌ها و… از نزدیک، حضور در قایق‌های کف شیشه‌ای با خانواده و شنا با کوسه‌ها (برای غواصان حرفه‌ای)، همگی در مجموعه آکواریوم دبی مال قابل دسترسی خواهند بود.

این آکواریوم یک تونل برای بازدیدکنندگان جهت تماشای آبزیان دارد. وجود کارشناسان متبحر که به‌خوبی حیوانات این آکواریوم را می‌شناسند و اطلاعات مفیدی در رابطه ‌با آن‌ها به گردشگران ارائه می‌دهند، لذت و ثمره این بازدید را دوچندان می‌کند. همچنین هزینه ورودی برای هر نفر 75 درهم است که برای استفاده از بخش‌های مختلف مجددا باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت شود.

 قفس شناور در آکواریوم

 قفس شناور در آکواریوم

قفس شناور در آکواریوم

این بخش از آکواریوم تجربه‌ای بسیار مهیج است! در این بخش می‌توانید لباس غواصی بپوشید و اوج هیجان را با دیدن سفره‌ماهی‌ها، کوسه‌ها و تمساح‌های کوچک از نزدیک تجربه کنید. قرارگیری در این قفس شناور آن‌قدر هیجان‌انگیز است که سطح آدرنالین خون شما را افزایش می‌دهد و تجربه‌ای بی‌نظیر برایتان رقم می‌زند. اصلا نگران نباشید چون این قفس کاملا امن است و شاید یکی از دلایل وجود نداشتن محدودیت سنی، همین باشد.

شما می‌توانید بلیط آکواریوم دبی مال را از دبی‌بلیط تهیه کنید.

شنا با کوسه‌ها

شنا با کوسه‌ها

شنا با کوسه‌ها

شنا با کوسه‌ها تجربه مهیجی است که تنها برای غواصان حرفه‌ای و آموزش دیده امکان‌پذیر است. چراکه تماشای کوسه‌ها از فاصله‌ای نزدیک بسیار دلهره‌آور خواهد بود. هزینه این بخش برای هر نفر 790 درهم است.

آدرس آکواریوم دبی مال: دبی، جاده شیخ زاید، دبی مال

تفریح‌گاه یخچالی

تفریح‌گاه یخچالی

تفریح‌گاه یخچالی

تابستان بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات یخچالی است. بنابراین یکی از تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان تفریح‌گاه یخچالی است و اگر در تابستان به دبی سفر می‌کنید تفریحات شگفت‌انگیز یخچالی را از دست ندهید. تفریح‌گاه یخچالی درواقع یک سالن وسیع پر از مجسمه‌های یخی است که سقف آن را قندیل‌های بزرگ یخ تشکیل داده است. اغلب مجسمه‌های یخی الهام گرفته شده از طرح‌های عربی مانند اسب، نخل، مناره و… هستند. این سالن یخی تنها سالن یخ در خاورمیانه با دمای زیر صفر است. بنابراین برای رفتن به این سالن باید لباس گرم بپوشید. اما اگر هنگام بازدید باز هم احساس سرما کردید می‌توانید از سوپ‌ها، نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های گرمی که در آن‌جا سرو می‌شود استفاده کنید.

قیمت بلیط ورودی این مکان برای کودکان 40 درهم و برای بزرگسالان 80 درهم است.

آدرس تفریح‌گاه یخچالی: دبی، میدان تایمز، خیابان شیخ زاید، القوز

اسکی روی یخ

اسکی روی یخ

اسکی روی یخ

دبی با وجود هوای گرم و شرجی خود، سعی کرده است تفریحات مختلفی را برای مسافرانی که هر کدام با یک علاقه متفاوت پا به این شهر می‌گذارند ایجاد کند. یکی از این تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان که قاعدتا نباید انتظار آن را در دبی داشته باشیم اسکی روی یخ است.

پیست اسکی دبی یک پیست سرپوشیده است که لقب سومین پیست اسکی‌ سرپوشیده جهان را یدک می‌کشد. این پیست دارای امکانات متفاوتی از جمله یک مسیر 400 متری برای اسکی و یک کوه یخی به ارتفاع 85 متر است که برای ورزش‌های زمستانی مانند صخره‌نوردی استفاده می‌شود. پارک برفی، قصر یخی، سرسره یخی و تماشای پنگوئن‌ها نیز از دیگر امکانات موجود در این پیست است. دمای این پیست بسیار پایین است و برای رفتن به آن‌جا باید حتما لباس گرم به همراه داشته باشید.

همچنین در این پیست مربیان ماهری جهت آموزش به افراد مبتدی نیز حضور دارند و اگر مهارت کافی برای اسکی ندارید می‌توانید از آموزش‌ها و کمک مربیان استفاده کنید. برف‌پاشی در این پیست اسکی به شما احساس حضور در یک منطقه سردسیر را القا می‌کند. به‌طوری که شما کاملا فراموش می‌کنید که در وسط فصل تابستان در شهر گرم دبی هستید. بلیط ورودی این مکان بسته در دبی بلیط قابل تهیه است.

آدرس پیست اسکی دبی: دبی، جاده شیخ زاید، امارات مال

اسکای دایو

اسکای دایو

اسکای دایو

اسکای دایو از آن تفریحات تابستانی است که سطح آدرنالین را در خون شما بالا می‌‌برد و اوج هیجان را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین یکی از تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان اسکای دایو است. در اسکای دایو ابتدا شما با هواپیما به بالاترین ارتفاع مجاز برای پرواز برده می‌شوید و سپس با استفاده از تجهیزات کافی قدم در آسمان می‌گذارید. افرادی که مهارت کافی ندارند بعد از آموزش توسط مربی‌ها و دریافت اجازه پرواز به همراه یک مربی کمکی پرش را انجام خواهند داد. حس آزادی و رهایی همچون یک پرنده و تماشای چشم‌انداز بی‌نظیر دبی از ارتفاع زیاد قطعا می‌تواند به بهترین تجربه زندگی یک فرد تبدیل شود.

لازم است بدانید فعالیت‌هایی نظیر اسکای دایو که نیاز به پرش از هواپیما دارند از دو سایت مختلف در دبی انجام می‌شوند. یکی از این مکان‌‌ها دراپ زون پالم است که تنها به افراد حرفه‌ای در پرواز اختصاص دارد و دیگری دراپ زون صحراست که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین همه پروازها زیر نظر کمپانی Dubai sky Dive که یک مدرسه معتبر در ارتباط با آموزش چتربازی در جهان بشمار می‌رود صورت می‌گیرد. بنابراین بسته به میزان مهارت شما مکان پرواز تعیین می‌شود.

هزینه اسکای دایو با آموزش نزدیک به 13700 درهم و بدون آموزش نزدیک به 2000 درهم است.

آدرس اسکای دایو: دراپ زون پالم: دبی، پالم جمیرا

دراپ زون صحرا: دبی، جاده دبی به العین

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی از جمله تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان است. سرسره‌ها، حوضچه‌ها و استخرهای پر آب، تونل‌ها و لوله‌های سرعتی همه از جمله بازی‌های موجود در پارک آبی واید وادی هستند. این پارک آبی بهترین مکان برای یک خانواده است تا در گرمای تابستان دبی، ساعاتی به یادماندنی داشته باشند. “جمیرا اسکرا” و “برج سورج” از جمله سرسره‌های هیجان‌انگیز این پارک هستند و “مستر بلسترز” ترن هوایی این پارک است که با سرسره ترکیب شده و 15 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. از دیگر تفریحات این پارک می‌توان به موج‌سواری در استخر موج و سفر ماجراجویی در رودخانه 360 متری اشاره کرد که هرکدام هیجان خاص خود را دارند.

در این پارک برای استفاده از تفریحات مختلف شرایط سنی وجود دارد و کودکان اجازه استفاده از برخی سرسره‌ها و بازی‌ها را ندارند. اما جای هیچ نگرانی‌ای برای خانواده‌ها نیست. چراکه در این پارک، بازی‌های مخصوص کودکان نیز وجود دارد و کودکان بدون هیچ خطری می‌توانند لحظات خوشی را در آب داشته باشند و لذت ببرند. برای اطلاع قیمت و نحوه خرید بلیط پارک آبی وایلد وادی اینجابلیط پارک آبی وایلد وادی | Wild Wadi کلیک کنید.

آدرس پارک آبی وایلد وادی: دبی، منطقه جمیرا، ناحیه جمیرا دو، خیابان جمیرا، روبه‌روی برج العرب

تفریحات ساحل پالم جمیرا

فصل تابستان بهترین زمان برای استفاده از تفریحات و امکانات ساحل پالم جمیرا است. در این ساحل تفریحاتی نظیر قایقرانی، کایک‌سواری و موج‌سواری وجود دارد که هرکدام لحظات خوشی را برای شما ایجاد می‌کنند. هزینه بازدید از این ساحل برای بزرگسالان 100 درهم و برای کودکان بالای 6 سال 50 درهم و زیر 6 سال رایگان است. هزینه تفریحات مختلف نیز بسته به نیاز به آموزش متفاوت است. در ادامه به این تفریحات می‌پردازیم:

قایقرانی

قایقرانی

قایقرانی

یکی از تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان قایقرانی در پالم جمیرا است. قایقرانی در سواحل پالم بسیار لذت‌بخش است و در چند دقیقه می‌توانید کل جزیره را با قایق دور بزنید. همچنین قایق‌های بادی نیز برای تفریح در سواحل پالم وجود دارند.

کایک‌سواری

کایک‌سواری

کایک‌سواری

تورهای کایک‌سواری در سواحل پالم تجربه ساعت‌ها لذت بردن از مناظر موجود در سواحل جزیره را به شما هدیه می‌دهند. شرکت‌های مختلفی هستند که امکانات مختلفی در زمینه کایک‌سواری به شما ارائه می‌دهند و می‌توانید بسته به شرایط و هزینه‌ها یک تور را انتخاب کنید.

موج‌سواری و پاروزنی

موج‌سواری و پاروزنی

موج‌سواری و پاروزنی

یکی از تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان قایق‌سواری و موج‌سواری در آب‌های نیلگون خلیج فارس است. در پالم جمیرا کلاس‌های مخصوص موج‌سواری و پاروزنی نیز وجود دارد. مربی در ابتدا نحوه صحیح پاروزنی و موج‌سواری را به شما آموزش می‌دهد و سپس خودتان می‌توانید در جزیره به پاروزنی و موج‌سواری بپردازید. تجربه این دو در پالم جمیرا تجریه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما خواهد بود.

آدرس: دبی، جمیرا پالم

مجموعه آتلانتیس

مجموعه آتلانتیس که شامل هتل، پارک آبی و آکواریوم و خلیج دلفین است در پالم جمیرا واقع شده و از جمله تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان به شمار می‌آید.

پارک آبی دبی یا آتلانتیس آکواونچر

پارک آبی دبی یا آتلانتیس آکواونچر

پارک آبی دبی یا آتلانتیس آکواونچر

پارک آبی آتلانتیس آکواونچر در جوار هتل آتلانتیس واقع شده است و یکی از بزرگ‌ترین و بهترین پارک‌های آبی جهان به شمار می‌رود. بیش از 105 سرسره گوناگون در این پارک جذاب ساخته شده‌اند. سرسره‌های گروهی و تک نفره، سرسره‌های بلند با پیچ و خم زیاد، سرسره “آکوآکندا” که بلندترین سرسره تیوپی جهان است و سرسره “Blackout” که مخصوص شجاع‌ترین افراد است از جمله این سرسره‌های پرهیجان هستند. این پارک آبی نیز مانند پارک واید وادی دارای محوطه و بازی‌های مخصوص کودکان است و از این بابت هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد.

هزینه بلیط پارک آتلانتیس آکواونچر در صفحه مربوطه در وبسایت دبی بلیط قابل مشاهده‌است.

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم موجود در آتلانتیس یکی تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان است. با رفتن به آکواریوم آتلانتیس می‌توانید انواع ماهی‌های کوچک و بزرگ، اره‌ماهی، مارماهی، عروس دریایی، کوسه و… را از نزدیک و در داخل آکواریوم ببینید. نکته قابل توجه این است که هنگام تماشای ماهی‌ها خود را در زیر دریا احساس می‌کنید. بلیط ورودی آکواریوم لاست چمبرز با قیمت بسیار مناسب برای ایرانیان در وبسایت دبی بلیط در دسترس است.

خلیج دلفین

خلیج دلفین

خلیج دلفین

در آکواریوم آتلانتیس یک تفریح بسیار هیجان‌انگیز نیز وجود دارد و آن امکان دیدار با حیوانات در زیر آب و شنا با دلفین‌هاست. غواصی در تالاب‌هایی که 65 هزار حیوان دریایی در آن‌ها وجود دارد لذتی متفاوت با سایر تفریحات را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سخن پایانی

تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان

تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان

به دلیل مراکز تفریحی و گردشگری فراوانی که در دبی وجود دارد ممکن است مسافران این شهر توریستی کمی دچار سردرگمی شوند. همه دوست دارند از لحظات بودن در دبی نهایت استفاده را ببرند و تفریحات منحصربه‌فرد آن را از دست ندهند. بنابراین بسیاری از افراد پیش از سفر به این مقصد بی‌نظیر و شگفت‌انگیز، سعی در شناخت این مراکز تفریحی دارند تا با یک برنامه‌ریزی مطمئن بیش‌ترین لذت ممکن را از سفر خود ببرند.

ما در این مقاله به تفریحات جذاب دبی در فصل گرم تابستان پرداختیم. این تفریحات اغلب با آب سر وکار دارند و بهترین گزینه برای تفریح در روزهای گرم تابستان هستند. در کنار تفریحات آبی، تفریحات زمستانی و پرواز بر فراز چشم‌انداز زیبای دبی نیز می‌توانند سفر شما را در روزهای گرم تابستان به یک شهر گرم لذت‌بخش و بیادماندنی کنند. فراموش نکنید که دبی شهری است که در همه تفریحات خود، آرامش، امنیت و لذت را برای مسافران خود در نظر گرفته است و گرمای هوا مانعی برای لذت بردن از این تفریحات نیست.
برای رزرو و خرید بلیط تفریحات دبی و امارات با تخفیف های ویژه می توانید به سایت دبی بلیط مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *