اطلاعات عمومی امارات, گشت و گذار شهری

بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی؛ جذاب‌ترین لوکیشن‌های دبی

بهترین مکان های عکاسی در دبی

شهر دبی دارای مراکز تفریحی و گردشگری فراوانی است که می‌توانند جزء بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی باشند. این شهر شگفت‌انگیز از طبیعت زیبا تا آسمان‌خراش‌هایی با معماری منحصربه‌فرد، همه را در خود جای داده است و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای عکاسی است.

ما در این مقاله قصد داریم بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی را به شما معرفی کنیم. مکانهایی که نظیرشان را بهراحتی پیدا نخواهید کرد. بنابراین چنانچه قصد سفر به دبی را دارید این مکانهای خاص و جذاب را برای عکاسی از دست ندهید؛ با مجله دبی‌بلیط همراه باشید

باغ معجزه (Dubai Miracle Garden)

باغ معجزه (Dubai Miracle Garden)

باغ معجزه (Dubai Miracle Garden)

باغ معجزه یا باغ گل دبی یک باغ زیبا و منحصربهفرد است که به عنوان یکی از ده لوکیشن جذاب دبی شناخته میشود. این باغ همانطور که از نامش پیداست شبیه به معجزه میماند. در بدو ورود به این باغ، با یک مکان زیبا مملو از گلهای رنگارنگ مواجه میشوید که بسیار رویایی است اما با قدم گذاشتن در آن و پیادهروی در بخشهای مختلف باغ متوجه میشوید که این باغ شبیه به کارتونهای والت دیزنی است و شما یکی از شخصیتهای همین کارتونها هستید!

45 میلیون نوع گل در این باغ وجود دارد که دنیای محصورکنندهای از رنگها را در کنار عطر گل ها پدید آورده است. اما نکته قابل توجه نبود هیچگونه حشرهای در این باغ پر از گل است. قصرهای گل، هواپیمای عظیم ساخته شده از گل، مجسمه پرنسس ها با لباسی متشکل از گل، باغ پروانه ها که دارای 15 هزار گونه پروانه است و … همه را میتوان در این مجموعه زیبا دید. همچنین در هنگام قدم زدن در این باغ با برکه های آب و آبشارهای کوچک نیز مواجه خواهید شد. بنابراین اگر به دنبال بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی هستید، باغ معجزه میتواند همان مکان باشد.

آدرس باغ معجزه: دبی، منطقه 2، خیابان البرشا 3، دبی لند

مجسمه بال فرشته (Wings of Mexico Statue)

مجسمه بال فرشته (Wings of Mexico Statue)

مجسمه بال فرشته (Wings of Mexico Statue)

مجسمه بال فرشته یکی دیگر از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی است. به ویژه برای افرادی که به دنبال یک عکس جذاب برای اینستاگرام هستند. این لوکیشن شامل یک قاب مستطیل شکل عمودی و دو بال فرشته است که با ایستادن در میان این دو بال میتوانید یک عکس زیبا داشته باشید. نکته جالب دیگر در مورد این لوکیشن، این است که دقیقا در وسط کادر مستطیل شکل، نمایی از برج خلیفه قرار دارد که زیبایی عکس شما را چند برابر میکند.

آدرس مجسمه بال فرشته: دبی، داون تاون

موزه آینده

موزه آینده

موزه آینده

شاید وقتی نام موزه آینده را به عنوان یکی از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی ببینید، در وهله اول با خود فکر کنید که چطور ممکن است جایی مانند موزه آینده که جدیدترین اختراعات بشر را به نمایش می‌گذارد و گردشگران خود را با دنیای جدیدی از تکنولوژی و فناوری آشنا میکند جزء بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی می باشد؛ برای پاسخ به حل این ابهام باید بگوییم که هدف ما از معرفی موزه آینده به عنوان یکی از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی، نمای بیرونی ساختمان موزه آینده ست. معماری عجیب این سازه، موزه آینده را در لیست زیباترین و خلاقانه‌ترین بناهای جهان قرار داده است و هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند.

آدرس موزه آینده: دبی، بزرگراه شیخ زاید، ترید سنتر 2، موزه آینده

سکوی تماشای پالم ویو دبی (The View at the Palm)

سکوی تماشای پالم ویو دبی (The View at the Palm)

سکوی تماشای پالم ویو دبی (The View at the Palm)

اگر به دنبال مکانی در دبی هستید تا از ارتفاع زیاد عکس‌هایی با چشم‌انداز بی‌نظیر بگیرید باید به سکوی تماشای د ویو در پالم بروید. این مکان یک سکوی تماشای 360 درجه است که در آخرین طبقه از یک برج 52 طبقه به ارتفاع 240 متر قرار دارد. از این سکو می‌توانید پالم جمیرا را که شبیه به یک نخل بزرگ است به طور کامل ببینید. هنگام طلوع و غروب خورشید، بهترین زمان‌ها برای رفتن به این مکان به عنوان یکی از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی است و عکسهای بینظیری را می‌توان ثبت کرد.

آدرس سکوی تماشای د ویو: دبی، پالم جمیرا، برج پالم

برج العرب

برج العرب

برج العرب

وقتی صحبت از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی است، محال است که سری به هتل‌های لوکس و آسمان‌خراش‌های آن نزنیم. برج العرب تنها هتل 7 ستاره در دنیا است که در دبی قرار دارد و به عنوان یکی از نمادهای دبی شناخته می‌شود. این هتل مجلل در جزیره‌ای مصنوعی در سواحل جمیرا قرار دارد و می‌تواند یک لوکیشن بی‌نظیر برای عکاسی باشد. این هتل لوکس با 321 متر ارتفاع و بنای خاص و نورپردازی زیبایش در شب مانند قطعه‌ای الماس در میان آبهای آرام ساحل جمیرا می‌درخشد و چشم‌اندازی رویایی را ایجاد می‌کند.

آدرس برج العرب: دبی، 280 متری ساحل جمیرا

بازار ابن بطوطه

بازار ابن بطوطه

بازار ابن بطوطه

بازار ابن بطوطه با مساحت 521 هزار مترمربع یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان و دومین مال بزرگ دبی بعد از دبی مال است. این بازار زیبا با معماری خاص و شگفت‌انگیزش می‌تواند یکی از بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی باشد. اما شاید پیش خودتان بگویید که چرا یک مرکز خرید می‌تواند لوکیشن جذابی برای عکاسی باشد. ما با تشریح معماری این بازار پاسخ سوال شما را می‌دهیم.

معماری بازار ابن بطوطه

این مرکز خرید نام خود را از کاوشگر مشهور ابن بطوطه برگرفته است. این بازار از شش منطقه مختلف اندلس، چین، مصر، هند، ایران و تونس تشکیل شده که همگی از کشورهایی هستند که ابن بطوطه در آنها به کاوش پرداخته است. در هر منطقه فرهنگ و معماری مخصوص آن کشور جای گرفته و همین نکته، این مرکز را از سایر مراکز خرید متفاوت می‌کند.

در محوطه چین شاهد معماری و المانهای چینی هستیم. کشتیهای چینی، دزدان دریایی، سرهای اژدها و ستونهای چینی را که همگی یادآور عظمت امپراطوری چین هستند می‌توان در این منطقه دید.

در محوطه هند یک معماری هندی اسلامی را می‌بینیم که مربوط به زمان سلطه مغولان بر هند است. ساعت فیل، قلعه قرمز و کاخ باد در این محوطه قرار دارند.

در محوطه ایران که محوطه پرشیا نامیده شده است، سقف‌ها به شکل طاق ساخته شده‌اند. آثار هنرمندان ایرانی، طرح‌های سرامیکی آبی فیروزه‌ای و موزاییک‌کاری نیز در این منطقه دیده می‌شوند. فضای کلی این منطقه شبیه به آثار تاریخی اصفهان است.

در محوطه مصر بناهایی با طرحها و معماری باستانی مصری را می‌بینیم. چیزی شبیه اهرام فراعنه همراه با نقاشی‌ها و حکاکی‌های مصری. ستون‌های پاپیروس، طاق نقاشی‌ شده در مرکز محوطه و فانوس‌ها دقیقا فضای بازارها و اماکن مصری را یادآوری می‌کنند.

در محوطه تونس، چیزی شبیه به شهر ساحلی تونس طراحی شده است. درهایی آبی، نقاشی‌هایی بر روی گچ سفید، شیشه‌های رنگی، کاشی‌کاری با طرح‌های متأثر از سلطنت مراکش و در کل شبیه‌سازی بازارهای آفریقایی، همگی در محوطه تونس قابل مشاهده‌اند.

در محوطه اندلس، سفالگری و معماری اندلوسی را شاهد هستیم. سقف‌هایی به شکل ستاره و فوارهه‌ایی شیرمانند، دیواره‌ایی با سنگهای قرمز و المان‌هایی از کاخ الحمرا و مسجد گرند در کوردوبا را می‌توان در منطقه اندلس دید.

اتاق آینه

اتاق آینه

اتاق آینه

اتاق آینه یک اتاق پر از آینه است که با حضور در آن تصاویر مختلف خود را از زوایای مختلف میبینید. همچنین انعکاس نورهای رنگی در این اتاق، آن را شبیه به قطعهای از آسمان کرده است که روی زمین قرار دارد. بنابراین با رفتن به بازار ابن بطوطه این لوکیشن جذاب را هم برای عکاسی امتحان کنید.

آدرس بازار ابن بطوطه: دبی، اتوبان شیخ زاید، بازار ابن بطوطه

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم آتلانتیس

آکواریوم موجود در آتلانتیس یکی از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی است. با رفتن به آکواریوم آتلانتیس می‌توانید انواع ماهی‌های کوچک و بزرگ، ارهماهی، مارماهی، عروس دریایی، سفره ماهی، کوسه و… را از نزدیک و در داخل آکواریوم ببینید. نکته قابل توجه این است که هنگام تماشای ماهی‌ها خود را در زیر دریا احساس می‌کنید. در این مکان عکس‌های شگفت‌انگیزی را می‌توانید ثبت کنید. قسمت جالب ماجرا این است که برای عکاسی با آکواریوم آتلانتیس نیازی به تهیه بلیط و رفتن به آکواریوم نیست. بلکه می‌توانید رایگان وارد لابی هتل شوید و بخشی از آکواریوم را که پر از سفره ماهی و کوسه است و LagoonThe Ambassador نام دارد ببینید و عکس‌های خود را همانند یک پری دریایی بگیرید.

آدرس آکواریوم آتلانتیس: دبی، پالم جمیرا، هتل آتلانتیس

مسجد جمیرا (Jumeirah Mosque)

مسجد جمیرا (Jumeirah Mosque)

مسجد جمیرا (Jumeirah Mosque)

اگر دوست دارید یکی از اصلیترین نمادهای شهر دبی را از نزدیک ببینید و در آن عکس بگیرید سری به مسجد جمیرا بزنید. مسجد جمیرا به عنوان مشهورترین مسجد حال حاضر دبی یکی دیگر از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی است. در ادامه به معماری زیبای این مسجد می‌پردازیم تا دلیل ما را برای انتخاب این لوکیشن به عنوان یک مکان عالی برای عکاسی بدانید.

معماری مسجد جمیرا

مسجد جمیرا در سال 1976 و به سبک معماری فاطمی و به شکل مربعی ساخته شده است، چراکه دوره خلافت فاطمیان از سال 909 تا سال 1167 بوده است. معماری این مسجد تلفیقی از معماری شرقی و غربی است و به همین دلیل عناصر معماری مختلفی از معماری باستانی، بیزانسی، مصری، قبطی و آفریقای شمالی در این مسجد به چشم میخورد. ظرفیت این مسجد 1300 نفر است.

از آنجا که پادشاهان فاطمی به ساخت بناهای لوکس علاقه داشتند، منبر مسجد جمیرا نیز بسیار پرزرقوبرق و باشکوه ساخته شده است. همچنین مسجد جمیرا از سنگهای گران قیمت به رنگهای کرم و صورتی ساخته شده و گنبد آن 16 متر و دو گلدسته آن هریک 40 متر ارتفاع دارند. برجستگی‌های موجود روی گنبد و گلدسته‌ها نیز زیبایی این مسجد را چند برابر کرده است. نمای مسجد با نورهای زرد زیبایی نورپردازی شده‌اند و در شب جلوه زیبایی را به وجود می‌آورند. خوشنویسی نیز در جای جای این مسجد به‌کار رفته و در محوطه داخلی مسجد بسیار دیده می‌شود. قدم زدن در میان فضای وسیع این مسجد می‌تواند یکی از عکسهای بیادماندنی شما در دبی باشد.

آدرس مسجد جمیرا: دبی، جاده ساحلی جمیرا

خور دبی

خور دبی

خور دبی

خور دبی یک پیش آمدگی به شکل رودخانه از خلیج فارس است که به داخل خاک دبی کشیده شده است. این خور، شهر دبی را به دو قسمت تقسیم می‌کند که یک قسمت را “بر” و قسمت دیگر را “دیره” می‌نامند. به این دلیل که خور دبی، عمق چندانی ندارد منطقه مناسبی برای ماهیگیری و پهلو گرفتن قایق ها می باشد. این منطقه دارای طبیعت بکر و حیات وحش بی‌نظیری است.

منطقه خور دبی محل زندگی فلامینگوهای صورتی است و بیش از 60 گونه پرنده کمیاب در این منطقه دیده میشود. حیات وحش این منطقه باعث شده است که یکی از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی باشد. نکته قابل توجه دیگر در مورد این منطقه، برج خور دبی یا دبی کریک است که در حال ساخت است و هنوز افتتاح نشده است. عکاسی با نمای ظاهری و معماری خارقالعاده این برج قطعا میتواند در آینده سیل عظیم گردشگران را به خور دبی راهی کند.

آدرس خور دبی: دبی، خور دبی

صحرای دبی

صحرای دبی

صحرای دبی

یکی دیگر از ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی صحرای دبی است. وقتی که خورشید در آستانه غروب قرار می‌گیرد، شما از نزدیک می‌توانید یکی از زیباترین مناظر طبیعت را ببینید و عکس‌های خاص خود را خلق کنید. زمانیکه آسمان طبقاتی از رنگ‌های زرد و نارنجی را به ارمغان می‌آورد و شما را محو آرامش و شگفتی طبیعت می‌کند، بهترین لحظات را برای عکسبرداری ارائه می‌دهد. با غروب خورشید در کویر و در کنار شترها، عکس‌های سیلوئت بی‌نظیری را می‌توانید بگیرید که در هیچ مکان دیگری نمی‌توانید آنها را ثبت کنید.

آدرس صحرای دبی: دبی، اطراف دریاچه القدره، صحرای دبی

سخن پایانی

بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی؛ جذاب‌ترین لوکیشن‌های دبی

بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی؛ جذاب‌ترین لوکیشن‌های دبی

سفر به شهر دبی و تماشای شگفتی‌های این شهر هر گردشگری را علاقه‌مند به عکاسی می‌کند. شما در این شهر لوکس، مکان‌هایی را می‌بینید که نمی‌توانید بدون ثبت هیچ عکسی از کنار آنها رد شوید. این شهر پر از مکان‌هایی است که می‌توان دهها عکس منحصربه‌فرد را در آنها ثبت کرد و با هر بار تماشای عکس‌ها، زیبایی‌های این شهر را مرور کرد.

ما در این مقاله به معرفی ده لوکیشن جذاب برای عکاسی در دبی پرداختیم. اگرچه این شهر پر از مکان‌های جذاب برای عکاسی است، اما ما سعی کرده‌ایم مکان‌هایی را نام ببریم که با عکاسی در آنها می‌توانید مجموعه‌ای از فرهنگ، معماری بومی و مدرن، طبیعت و حیات وحش و نمادهای این شهر زیبا را ثبت کنید.
برای مشاهده، رزرو و خرید بلیط تفریحات دبی می توانید به سایت دبی بلیط مراجعه بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *